Sparingowo: Polpharma znów lepsza od King Wilków Morskich Szczecin

W drugim spotkaniu sparingowym pomiędzy Polpharmą Starogard Gdański a King Wilkami Morskimi Szczecin znów lepsi okazali się Farmaceuci. Podopieczni Dariusza Szczubiała wygrali 90:87.

Patryk Butkowski

Pierwsze minuty sobotniego test-meczu nie wskazywały na to, iż może on przynieść tak wiele emocji i wyrównaną końcówkę, gdyż to szczecinianie zdecydowanie lepiej weszli do gry i prowadzili 2:16!

Kociewskie Diabły szybko jednak się otrząsnęły i po dwóch kwartach przegrywały zaledwie 31:36.

Druga część starcia należała już do podopiecznych Dariusza Szczubiała, którzy prowadzeni przez najlepszego na parkiecie Michaela Hicksa zdołali wyrównać losy starcia, a nawet wyjść na około 10 punktowe prowadzenie. Gospodarze nie byli w stanie jednak później spokojnie kontrolować losów walki i na kilkanaście sekund do końca Frank Gaines doprowadził do wyrównania.

Ostatnia akcja spotkania należała do Kevina Baileya, który rzutem za 3 punkty zapewnił swojej ekipie kolejne zwycięstwo. Wszystko wskazuje na to, iż Amerykanin nie będzie miał żadnego problemu, aby przekonać do swoich umiejętności sztab trenerski.

Polpharma Starogard Gdański - King Wilki Morskie Szczecin 90:87

Polpharma: Hicks 28, Diduszko 4, Tiller 18, Renkiel 0, Flieger 10, Długosz 0, Grujić 0, Kobus 0, Ward 12, Bailey 18

King Wilki Morskie Szczecin: Gaines 26, Aiken 5, Nowakowski 9, Leończyk 19, Kikowski 11, Lucious 5, Majewski 12, Nowakowski 0, Garbacz 0