NBA preseason: Zespół Gortata zmiażdżył Szóstki! 7 punktów Polaka

Marcin Gortat zdobył siedem punktów w pierwszym meczu przedsezonowym w NBA. Zespół Polaka rozgromił u siebie Philadelphia 76ers 129:95.

Jacek Konsek
East News

Marcin Gortat spędził na parkiecie 22 minuty. W tym czasie nie popisał się dobrą skutecznością - trafił tylko jeden z czterech rzutów z gry. Lepiej naszemu rodakowi szło na linii rzutów wolnych, gdzie pomylił się tylko raz na sześć prób. Łodzianin zapisał na swoim koncie także po trzy zbiórki i asysty, dodatkowo popełnił trzy straty i dwukrotnie został zablokowany.

Dużo lepiej od Polaka spisywał się Brazylijczyk Nene, który wchodził z ławki za Gortata. Spędził on na parkiecie 19 minut i w tym czasie zgromadził 12 punktów i pięć zbiórek, trafiając z gry pięć rzutów.

Bohaterami Czarodziei byli tego dnia Bradley Beal i Otto Porterem którzy zdobyli w sumie 41 punktów przy bardzo dobrej skuteczności. Ten pierwszy pociągnął zespół po przerwie, w przełomowej trzeciej kwarcie, którą Wizards wygrali aż 38:18. W całej drugiej połowie stołeczny zespół triumfował różnicą 35 punktów! Czarodzieje mieli trafiać więcej rzutów z dystansu i od razu udowodnili to w pierwszym meczu. 15 trójek w tym 4/4 Beala musi robić wrażenie.

Mimo porażki bardzo dobrze spisał się Jahlil Okafor, trzeci wybór w tegorocznym drafcie. Podkoszowy Szóstek miał 12 punktów, po dwie asysty i bloki, w tym jeden na Gortacie.

Kapitalnie spisał się Paul George, który zdobył 32 punkty dla Indiany Pacers. Drużyna z Indianapolis pokonała 115:112 Tłoki z Detroit. George 20 oczek wywalczył w premierowej kwarcie, trafiając sześć kolejnych rzutów za trzy punkty!

Udany był debiut Fred Hoiberg na ławce trenerskiej Chicago Bulls. Mimo braku Derricka Rose'a Byki pokonały Milwaukee Bucks 105:95. Choć początek należał do Kozłów, to potem rządzili koszykarze z Illinois, którzy trzecią odsłonę wygrali 40:27.

Po 23 punkty dla zwycięzców uzbierali Jimmy Butler oraz Doug McDermott. Wśród pokonanych brylował Rashad Vaughn, zdobywca 20 pkt.