Bez emocji w Katowicach, pewne zwycięstwo Spójni Stargard

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Spójnia Stargard Szczeciński odniosła czwarte zwycięstwo z rzędu. W meczu 7. kolejki I ligi koszykarzy pokonała miejscowy AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 85:65.

Podopieczni Wiktora Grudzińskiego bez większych problemów uporali się z beniaminkiem. Choć gospodarze na początku prowadzili 7:2, to szybko stracili kontrolę nad meczem. Wyrównana walka trwała jeszcze do końcówki pierwszej kwarty, lecz wtedy zza linii 6,75 metra przymierzył Arkadiusz Soczewski a punkty z kontry zdobył Konrad Koziorowicz, który dał dobrą zmianę. Jego zespół prowadził po dziesięciu minutach 20:15.

Druga odsłona to fragment, w którym przyjezdni zapewnili sobie zwycięstwo. Powiększali oni przewagę i schodząc na długą przerwę wygrywali 51:29. Bardzo dobrze spisał się Łukasz Pacocha, który w tej kwarcie rzucił 11 punktów. Rozgrywający do przerwy zdobył 15 oczek.

Po zmianie stron stargardzianie zwolnili, choć jeszcze pod koniec trzeciej kwarty osiągnęli najwyższą przewagę (70:42). Dwa punkty dodał Pacocha, który był bezbłędny z gry - 6/6. Spudłował też jednak dwa rzuty wolne i popełnił osiem strat, z czego sześć w drugiej połowie. Z pozytywnych osiągnięć lidera przyjezdnych warto też wymienić pięć asyst oraz cztery zbiórki. Ustabilizowaną formę trzyma Damian Pieloch - 12 punktów, 4/8 z gry. Dobrze spisali się także podkoszowi: Rafał Bigus, Soczewski i Karol Pytyś. Cała dziesiątka stargardzkich koszykarzy dostała szansę, a blisko 10 minut na parkiecie spędził nawet Bartłomiej Berdzik.

Gospodarze zmniejszyli stratę do 17 punktów, lecz na więcej nie było ich stać. W ich szeregach można wyróżnić Patryka Gospodarka - 19 punktów - oraz Karola Leszczyńskiego - 13 oczek, 6/6 za dwa. Zero - tyle do swojego dorobku dopisał natomiast jeden z najlepszych punktujących ligi, Mariusz Piotrkowski.

Zespół z Katowic zagrał na skuteczności 40 proc. Spójnia trafiła 2/3 rzutów za dwa punkty - 28/42- oraz 5/15 prób z za linii 6,75 metra. Przyjezdni mieli więcej zbiórek - 39:30 oraz popełnili 19 strat przy 14 zgubionych piłkach przez rywali. W 8. kolejce I ligi katowiczanie pojadą do Łańcuta, gdzie będzie im trudno o drugie zwycięstwo w sezonie. Spójnia natomiast podejmie GKS Tychy.

AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice - Spójnia Stargard Szczeciński 65:85 (15:20, 14:31, 19:19, 17:15)

AZS AWF Mickiewicz Romus: Gospodarek 19, Leszczyński 13, Nowak 9, Kozak 7, Kurdubski 5, Nowerski 5, Szczypka 5, Grzegorzewski 2, Kolenda 0, Kujon 0, Piotrkowski 0, Stawowski 0.

Spójnia: Pacocha 17, Bigus 12, Pieloch 12, Soczewski 11, Pytyś 10, Raczyński 9, Koziorowicz 6, Wróblewski 6, Bodych 2, Berdzik 0.