Druga wygrana Rosy Radom w FIBA Euro Cup! Awans coraz bliżej

Istotne zwycięstwo Rosy Radom w FIBA Euro Cup. Polski zespół pokonał przed własną publicznością macedońską drużynę KK Kumanovo 84:75.

Jacek Konsek

Trzeci mecz i druga wygrana w debiutanckim sezonie Rosy Radom w europejskich pucharach. Podopieczni trenera Kamińskiego pewnie pokonali macedońską drużynę KK Kumanovo, z którą będą toczyć bezpośrednio awans do drugiej fazy FIBA Euro Cup. Poza zasięgiem wszystkich drużyn z grupy J jest bowiem turecki Turk Telekom Ankara, z kolei KTP Basket Kotka z Finlandii to czerwona latarnia z kompletem porażek.

Radomianie po świetnej pierwszej połowie prowadzili różnicą nawet 17 punktów. Kapitalne 20 minut w wykonaniu gospodarzy dawało nadzieję na łatwe zwycięstwo, zwłaszcza że w ekipie z Macedonii grał tak naprawdę tylko jeden zawodnik. Potężny środkowy Uros Lukovic był nie do zatrzymania dla defensorów Rosy, zdobywając 27 punktów (12/15 z gry!) oraz 12 zbiórek.

Rosa odpowiadała jednak kolektywną grą. Świetnie spisywał się Torey Thomas, który raził celnymi trójkami, z kolei Michał Sokołowski imponował efektownymi wsadami. Radomianie grali niezwykle agresywnie, wymuszali sporo strat Kumanova, mieli również dużo więcej asyst od rywala.

Niestety gospodarzom zdarzył się też gorszy moment. Trzecia kwarta to dominacja przyjezdnych, którzy po serii 22:10 zniwelowali straty do czterech oczek. Co więcej, kiedy za trzy na początku czwartej kwarty trafił Lee było już tylko 64:62! Rosa odpowiedziała jednak runem 12:0 i nie oddała już zwycięstwa do ostatniej syreny.

Thomas wywalczył 20 punktów i miał pięć asyst. Oczko mniej dołożył Sokołowski, który grał tego dnia na wysokiej skuteczności - 7/10 z gry. Radomian w wygranej nie przeszkodził fakt, że za pięć fauli parkiet opuścić musieli Igor Zajcew oraz słabo dysponowany w środę Seid Hajrić.

Za tydzień Rosa zagra u siebie z fińskim KTP Kotka, które do tej pory nie wygrało żadnego spotkania.

Rosa Radom - KK Kumanovo 2009 84:75 (23:14, 25:18, 14:24, 22:19)

Rosa: Thomas 20, Sokołowski 19, Harris 13, Szymkiewicz 13, Jeszke 6, Zajcew 5, Adams 4, Witka 2, Bonarek 2, Hajrić 0.

Kumanovo: Lukovic 27, Kostoski 16, Petrovic 9, Lee 6, Mandic 6, Janeski 6, Karadjovski 3, Negovanovic 2.

Czy Rosa Radom awansuje do kolejnej fazy FIBA Euro Cup?