Euroliga: Dobry występ Kobryn, wygrana Fenerbahce

Fenerbahce Stambuł wygrało swój kolejny mecz na euroligowych parkietach, a swój duży wkład w taki obrót sprawy miała polska środkowa Ewelina Kobryn.

Krzysztof Kaczmarczyk

W 5. kolejce Euroligi koszykarek Fenerbahce Stambuł z Eweliną Kobryn w składzie zmierzyło się na wyjeździe z CB Avenida. Turecki zespół wygrał, jednak spotkanie w Salamance kosztowało go wiele nerwów.

Od pierwszych minut mecz nie układał się dla Fenerbahce dobrze, jednak faworyt w decydujących minutach meczu zdołał odrobić straty i wygrać ostatecznie 75:70. Była to czwarta wygrana Fenerbahce w rozgrywkach przy zaledwie jednej porażce poniesionej na inaugurację w Kursku z Dynamem.

Swój duży wkład w środową wygraną miała Kobryn, która mecz rozpoczęła w wyjściowej piątce. W cały meczu na parkiecie spędziła 21 minut, a w tym czasie zapisała w swoich statystykach 10 punktów (5/9 z gry i 0/2 z linii rzutów wolnych), 7 zbiórek, 2 przechwyty, blok i asystę.

Polka była jedną z czterech koszykarek, które zapisały na swoim koncie dwucyfrową zdobycz punktową. Najskuteczniejsza w Fenerbahce okazała się Allie Quigley. Była koszykarka Wisły Can-Pack Kraków zdobyła 19 punktów, do czego dołożyła jeszcze 9 zbiórek.