Drugi mecz i drugie zwycięstwo. Polskie koszykarki ponownie lepsze od Niemek

Środowa konfrontacja Polek z Niemkami odbyła się bez udziału publiczności. "Za zamkniętymi drzwiami" biało-czerwone po raz drugi okazały się lepsze od swoich rywalek i w dobrym nastroju spędzą czas do meczu eliminacyjnego z Białorusią.

Krzysztof Kaczmarczyk

W porównaniu z wtorkowym meczu sztab szkoleniowy biało-czerwonych nieco zmienił rotację. Więcej czasu na parkiecie spędziły m.in. Aleksandra Pawlak czy Agnieszka Śnieżek.

Środowy mecz był zdecydowanie bardziej wyrównany, w porównaniu do starcia dnia poprzedniego. Dużo lepiej w mecz weszły Niemki, które w drugiej kwarcie prowadziły nawet różnicą 10 punktów (34:24).

Nasze reprezentantki zwarły jednak szeregi i po przerwie zdołały nie tylko odrobić straty, ale i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Od stanu 69:69 w ostatniej minucie meczu punkty zdobywały już tylko Polki, które wygrały ostatecznie różnicą 6 "oczek".

Drugi mecz i drugie z rzędu double-double wywalczyła Ewelina Kobryn. Środkowa Fenerbahce Stambuł wywalczyła 10 punktów i zebrała z tablic 12 piłek. Kobryn jako jedna z czterech zawodniczek w naszej reprezentacji wywalczyła dwucyfrową zdobycz punktową. Najwięcej punktów zapisała na swoim koncie Angelika Stankiewicz - 13.

Dwa mecze i dwa zwycięstwa to zdecydowanie dobry prognostyk dla naszej reprezentacji przed sobotnim eliminacyjnym meczem przeciwko Białorusinkom.

W środowym sparing trener Teodor Mołłow dał odpocząć najskuteczniejszej zawodniczce pierwszego meczu Justynie Żurowskiej-Cegielskiej oraz kapitan reprezentacji Martynie Koc.

Polska - Niemcy 75:69 (17:19, 13:18, 23:14, 22:18)

Polska: Stankiewicz 13, Skobel 12, Kobryn 10, Pawlak 10, Śnieżek 8, Owczarzak 7, Morawiec 5, McBride 4, Idczak 2, Kaczmarczyk 2, Szajtauer 2, Rembieszewska 0.