NCAA: 13 punktów Tomasza Gielo

We wtorek w nocy na parkietach uniwersyteckiej ligi NCAA zaprezentował się jeden Polak i był to udany występ, a jego drużyna wygrała swój mecz.

Stanisław Grabowski
Ole Miss Rebels odniosło ósme zwycięstwo w tym sezonie pokonując u siebie Loisianę Tech Bulldogs 99:80, do przerwy prowadząc już 52:40. Tomasz Gielo w ciągu 28 minut spędzonych na parkiecie zanotował 13 punktów (3/8 za 3, 2/5 za 2), 4 asysty, 3 zbiórki i 1 faul. Standardowo już najlepszym strzelcem w ekipie Rebels był Stefan Moody, autor 29 oczek. Spotkanie obserwowało 5606 osób.

W poniedziałek Sacred Heart Pioneers (1-8) przegrało z uczelnią Hartford 71:80, a Gonzaga Bulldogs wysoko ograła u siebie St.Martin's Saints 86:50. Niestety w tych pojedynkach nie zagrali Filip Nowicki i Przemysław Karnowski.