NCAA: Bezbarwny Tomasz Gielo

W sobotę w nocy na parkietach uniwersyteckiej ligi w USA zaprezentował się jeden Polak, a jego zespół po emocjonującym pojedynku odniósł zwycięstwo.

Stanisław Grabowski
Ole Miss Rebels pokonał u siebie Georgia Bulldogs 72:71, choć do przerwy gospodarze przegrywali już 35:44. Bohaterem zawodów został Stefan Moody, który celnym rzutem na 3,8 sekundy przed końcem spotkania zdobył zwycięskie punkty. Zawodnik ten zanotował w sumie 29 oczek i 7 asyst. Niestety Tomasz Gielo nie zaliczy swojego występu do udanych. Polski skrzydłowy rozpoczął to spotkanie na ławce rezerwowych i w ciągu tylko 13 minut gry zapisał na swoim koncie 0 punktów (0/3 za 2, 0/2 za 3), zbiórkę, przechwyt i stratę. Mecz oglądało 9487 osób, a Rebels odnieśli dwunastą wygraną w bieżących rozgrywkach.