Hit TBL dla Rosy! Kapitalny finisz radomian

W niedzielnym hicie 15. kolejki TBL Rosa Radom pokonała na wyjeździe Polski Cukier Toruń 76:62. Dla Twardych Pierników to pierwsza porażka we własnej hali od końca października.

Jacek Konsek

15 zmian prowadzenia i osiem remisów wskazywać by mogło na zacięte spotkanie. I takie faktycznie było w Toruniu przez ponad 30 minut. Końcówka należała jednak do Rosy Radom, która po kapitalnym finiszu pokonała Polski Cukier Toruń 76:62, odnosząc 12. zwycięstwo na wyjeździe. Radomianie z bilansem 6-1 są najlepszą ekipą na wyjazdach.

Jeszcze na siedem minut przed końcem było 57:56 dla przyjezdnych. Finisz drużyny trenera Kamińskiego był zabójczy - seria 19:6 nie pozostawiła żadnych złudzeń. C.J. Harris z 19 punktami okazał się bohaterem gości. Świetne zawody rozgrywał również Łukasz Bonarek, który z 14 oczkami rozegrał najlepsze spotkanie w karierze. W samej końcówce kropkę nad "i" postawili Sokołowski i Torey Thomas, po którego trójce radomianie osiągnęli najwyższe prowadzenie w meczu.

Twarde Pierniki tego dnia były... bardzo miękkie. Gospodarzom brakowało werwy i woli walki. Nie było widać polotu w ofensywie, który charakteryzował ten zespół w poprzednich kolejkach. Mnożyły się za to straty (23 - najwięcej w sezonie!). Torunianie wygrali walkę na tablicach, ale nie potrafili tego przekuć na dobrą skuteczność. Zaledwie 38,2 proc. celnych rzutów z gry przełożyło się na 62 punkty - najmniej w całym sezonie!

Gospodarze prowadzili przez ponad dziewięć minut, lecz najwyżej czterema oczkami. Mieli dobrą końcówkę pierwszej połowy, kiedy trzykrotnie trafili z dalekiego dystansu. Po przerwie spisywali się jednak bardzo słabo. Obraz gry próbował indywidualnymi akcjami zmienić Danny Gibson, lecz na niewiele to się zdało. Zabrakło wsparcia kolegów - fatalnie grał Wiśniewski, a reszta niewiele lepiej.

Rosa pozwoliła rywalowi zdobyć zaledwie 25 punktów w drugiej połowie. W obronie brylował Hajrić, który nie dał pograć Kornijence czy Miloseviciowi. Torunianie starali się jak mogli, lecz głową muru nie przebili. Przegrali 62:76, rozgrywając jedno ze słabszych spotkań w tym sezonie. Polski Cukier Toruń - Rosa Radom 62:76 (16:20, 21:13, 15:19, 10:24)

Polski Cukier: Gibson 13, Kornijenko 13, Michalak 9, Cummings 9, Milosevic 8, Sulima 4, Wiśniewski 3, Perka 3, Michalski 0.

Rosa: Harris 19, Bonarek 14, Thomas 14, Witka 12, Sokołowski 8, Hajrić 4, Adams 3, Jeszke 2, Szymkiewicz 0.