NCAA: Drużyna Tomasza Gielo blisko sensacji

We wtorek w nocy na parkietach uniwersyteckiej ligi NCAA zaprezentował się jeden Polak, Tomasz Gielo. Jego zespół był bardzo blisko wygrania spotkania

W tym artykule dowiesz się o:

[tag=52958]

Ole Miss Rebels[/tag] podejmowali u siebie South Carolina Gamecocks. Goście mieli do tej pory bilans 16-1 i byli faworytem potyczki. Jednak Tomasz Gielo i koledzy do przerwy prowadzili 39:29 i zanosiło się na sensację. Rywalom udało się jednak doprowadzić do dogrywki, a w niej przechylić szalę na swoją korzyść. Rebels przez ostatnie 4 minuty regulaminowego czasu gry nie zdobyli już ani jednego punktu (66:55), dlatego też przegrali pojedynek.

Polski skrzydłowy przebywał na parkiecie 26 minut i rzucił 9 punktów (1/1 za 1, 1/3 za 2, 2/9 za 3) oraz dodał do tego 3 zbiórki, 2 asysty, blok i popełnił 5 przewinień osobistych. 24 oczka dla przegranych zdobył Stefan Moody. Pojedynek oglądało 7427 osób.