Cleveland Cavaliers nie dali szans San Antonio Spurs, game-winner Jrue Holidaya!

Cleveland Cavaliers wzięli rewanż na San Antonio Spurs! Kawalerzyści pokonali rywali nadspodziewanie łatwo, bo aż 117:103. Ciekawie było w Nowym Orleanie, gdzie Pelicans rzutem na taśmę zwycięstwo zapewnił Jrue Holiday!

Patryk Pankowiak
East News

Pierwszy duży sukces Cleveland Cavaliers pod dowodzeniem Tyronna Lue! Drużyna ze stanu Ohio wygrała pierwsze 24 minuty w stosunku 66:49, a prowadzenie Kawalerzystów nad San Antonio Spurs wynosiło tego wieczoru nawet 20 punktów. Gospodarze triumfowali ostatecznie 117:103.

- Graliśmy bardzo dobrą koszykówkę po obu stronach parkietu. Narzucaliśmy tempo w ofensywie i wykonaliśmy wszystkie założenie, które przekazał nam trener, aby sprostać tak wielkiej drużynie - mówił LeBron James, komplementując Lue i Spurs. Skrzydłowy 16 ze swoich 29 punktów zdobył w trzeciej kwarcie.

Świetnie prezentowali się ponadto Kevin Love i Kyrie Irving. Ten pierwszy wywalczył 21 oczek i 11 zbiórek, trafiając 3 na 6 rzutów zza łuku. Absolwent uczelni Duke dorzucił do dorobku Cavaliers także 21 punktów. Warto dodać, iż cały zespół Kawalerzystów umieścił w koszu 55-procent oddanych prób z gry.

San Antonio Spurs popełnili tylko sześć strat, ale nie miało to dużego odzwierciedlenia na końcowym wyniku. Gorzej radzili sobie pod tablicami, gdzie gospodarze zebrali 43 piłki, a Ostrogi zanotowały 32 zbiórki. Najwięcej, 24 punkty w ich szeregach zdobył Kawhi Leonard. Obecny bilans pięciokrotnych mistrzów NBA, to 39-8.

Toronto Raptors znów wygrali! Kanadyjczycy pokonali tym razem Detroit Pistons, a do 11 zwycięstwa z rzędu poprowadził ich DeMar DeRozan. Ten zaaplikował rywalom 29 oczek. Dinozaury prowadziły w tym spotkaniu nawet 20 punktami, ale ostatecznie drużyna z MoTown zniwelowała dystans do czterech. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 111:107. Zdenerwowało to szkoleniowca Raptors, Dwane'a Caseya.

- Możesz zanotować 11 wygranych z rzędu, a możesz także przegrać siedem, osiem następnych meczów. Tak się może stać, jeżeli w dalszym ciągu nie będziemy bardziej ostrożni i uważni w czwartej kwarcie. Mam nadzieję, że wyciągniemy z tego wnioski i będzie to dla naszego zespołu cenna lekcja - mówił opiekun wiceliderów Konferencji Wschodniej, Dwane Casey.

Jrue Holiday w niezwykle efektowny sposób zapewnił New Orleans Pelicans 18. zwycięstwo! Rozgrywający trafił 1,3 sekundy przed zakończeniem meczu, doprowadzając do wyniku 105:103. Trener Brooklyn Nets, Tony Brown nie mógł poprosić o przerwę, a próba Joe Johnsona z połowy boiska nie doszła celu. Holiday w całym spotkaniu uzbierał 26 punktów i siedem asyst.

Game-winner! #TakeFlight

Posted by New Orleans Pelicans on 30 styczeń 2016
Wyniki:

Toronto Raptors - Detroit Pistons 111:107 (26:17, 29:30, 26:25, 30:35)
(DeRozan 29, Lowry 18, Joseph 16 - Jennings 22, Caldwell-Pope 15, Jackson 13, Morris 13)

Indiana Pacers - Denver Nuggets 109:105 po dogrywce (35:27, 24:24, 21:32, 19:16, 10:6)
(Ellis 32, Hill 20, George 19 - Gallinari 23, Harris 19, Faried 16, Jokic 16)

New Orleans Pelicans - Brooklyn Nets 105:103 (16:22, 28:29, 27:15, 34:37)
(Holiday 26, Anderson 24, Davis 20 - Lopez 33, Ellington 18, Young 16)

Memphis Grizzlies - Sacramento Kings 121:117 (36:22, 29:29, 27:26, 29:40)