Świetny mecz Olka Czyża!

16 punktów i siedem zbiórek w starciu z liderem ligi włoskiej, EA7 Emporio Armani Mediolan, zdobył Aleksander Czyż, zawodnik Giorgio Tesi Group Pistoia. Jego drużyna przegrała 80:85. Na debiut w barwach Cantu musi poczekać z kolei Michał Ignerski.

Karol Wasiek

Aleksander Czyż w tym sezonie prezentuje równą, wysoką formę. W niedzielnym spotkaniu z EA7 Emporio Armani Mediolan Polak po raz kolejny był jednym z najlepszych zawodników w zespole Giorgio Tesi Group Pistoia. Koszykarz na parkiecie przebywał 25 minut, zdobywając w tym czasie 16 punktów (6/10 za dwa, 1/1 za trzy). Do swojego dorobku gracz dołożył także siedem zbiórek.

Dobry występ Czyża nie uratował jednak drużyny od porażki z liderem Lega Basket. Goście, napędzani przez Krunoslava Simona (22 punkty), wygrali 85:80. Pistoia z bilansem 12:8 zajmuje piąte miejsce w tabeli.

Porażkę zanotował także zespół Acqua Vitasnella Cantu. Na debiut w tej drużynie musi jeszcze poczekać Michał Ignerski, który w minionym tygodniu podpisał kontrakt.

12 minut na parkiecie spędził Jakub Wojciechowski, ale Polak nie wpisał się na listę strzelców. Dziewięć oczek uzyskał Walter Hodge, były gracz Stelmetu Zielona Góra.

Acqua Vitasnella Cantu z bilansem 8:12 zajmuje jedenaste miejsce w tabeli.