Kolejny krok King Wilków w stronę play-offów

King Wilki Morskie są coraz bliżej zapewnienia sobie udziału w play-offach. Szczecinianie w niedzielę pokonali BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 87:72.

Karol Wasiek

Przed meczem w Ostrowie Wielkopolskim podopieczni Marka Łukomskiego mieli ponad dziesięciodniową przerwę. Ten czas szczecinianie poświęcili na poprawę przygotowania motorycznego, a także na wdrażanie Ovidijusa Galdikasa do taktyki zespołu. Ten brak rytmu meczowego odbił się jednak na postawie King Wilków w niedzielnym spotkaniu.

- Mieliśmy problem ze złapaniem odpowiedniego rytmu. Te 11 dni przerwy dało się nam we znaki. W drugiej połowie odnaleźliśmy się i zaczęło wszystko odpowiednio pracować - przyznaje szkoleniowiec szczecińskiej drużyny.

Do początku czwartej kwarty gospodarze toczyli wyrównany bój z faworyzowanymi King Wilkami Morskimi. Przez pewien okres byli nawet na prowadzeniu. W decydujących momentach więcej opanowania wykazali goście, którzy triumfowali 87:72.

- Drużyna z Ostrowa Wielkopolskiego postawiła nam bardzo trudne warunki. Już teraz wiem, skąd wzięło się te osiem zwycięstw na własnym parkiecie - chwali ekipę Zorana Sretenovicia, Marek Łukomski.

W szczecińskiej drużynie aż dziewięciu koszykarzy zdobyło punkty. Najwięcej (15) uzyskał Łukasz Majewski, kapitan zespołu.

King Wilki z bilansem 15:12 zajmują siódmą lokatę w ligowej tabeli. To najwyższe miejsce zespołu w tym sezonie. - Ta wygrana to kolejny krok w kierunku play-offów - zaznacza Łukomski.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.