Artego Bydgoszcz rozbiło MKS Polkowice

Nie było wielkich emocji w pierwszym starciu półfinałowym Artego z MKS Polkowice w kobiecej Tauron Basket Lidze. Łatwo wygrały bydgoszczanki 73:42.

Adrian Dudkiewicz

Właściwie tylko w pierwszej kwarcie zespół z Polkowic nawiązał skuteczną walkę z faworyzowanym Artego. Po dziesięciu minutach gry koszykarki MKS przegrywały tylko 9:16. To było jednak wszystko, na co było stać zawodniczki Wadima Czeczuro. W kolejnych fragmentach były tylko tłem dla znakomicie usposobionych rywalek. Ostatecznie Artego już w połowie trzeciej odsłony mogło świętować zwycięstwo.

To samo po meczu zauważył trener przyjezdnych Wadim Czeczuro. - Przede wszystkim zawiodła nas skuteczność. W całym meczu mieliśmy zaledwie trzydzieści trzy procent skuteczności z dystansu, a z takim czymś, trudno rywalizować z zespołem, który walczy o tytuł mistrza Polski. Musimy pogadać, zebrać się i w niedzielę zagrać zdecydowanie lepiej - mówił Czeczuro.

Na dodatek w trzeciej kwarcie poważnej kontuzji podczas upadku na parkiet nabawiła się Agata Nowacka. Zawodniczka MKS Polkowice przez jakiś czas zwijała się z bólu na parkiecie, po czym została karetką odwieziona do szpitala. Kontuzja wyglądała naprawdę bardzo poważnie i może nawet oznaczać koniec tegorocznego sezonu dla koszykarki z Polkowic.

Pomimo wysokiej wygranej 73:42 trener Tomasz Herkt starał się tonować nastroje wśród swojego zespołu. - Ja jednak staram się tonować nastroje, bo każdy z czterech zespołów występujących w półfinale jest niezwykle wyrównany. My tylko teraz wykonaliśmy zaledwie mały kroczek w kierunku swojego głównego celu. W niedzielę wszystko może wyglądać inaczej - ocenił Herkt.

W ekipie Artego z bardzo dobrej strony po wejściu na plac gry pokazały się Karolina Puss oraz Edyta Faleńczyk. Natomiast po drugiej stronie parkietu kompletnie zawiodła Nikki Greene, która nie zdobyła żadnego punktu. Tak samo swoich kibiców zawiodła Agnieszka Skobel, dla której był to jeden z najgorszych meczów w karierze.

Artego Bydgoszcz  - MKS Polkowice 73:42 (16,9, 20:12, 10:8, 27:13)

Artego: Morris 13, Carter 12, Międzik 11, Reid 11, Koc 9, McBride 7, Pawlak 4, Puss 4, Faleńczyk 2, Szybała 0.

MKS: Stankiewicz, 11, Schmidt 10, Michael 9, Żukowska 4, Adams, Majewska 2, Greene 0, Skobel 0.

stan rywalizacji: 1:0 dla Artego Bydgoszcz