Michał Sokołowski głównym aktorem półfinałowej rywalizacji z Anwilem Włocławek

Rzucający Rosy Radom jest jak na razie najlepszym zawodnikiem w półfinałowej rywalizacji z Anwilem Włocławek. Czy w czwartek poprowadzi swoją drużynę do zwycięstwa, a tym samym awansu do finału Tauron Basket Ligi?

Piotr Dobrowolski
Michał Sokołowski WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Michał Sokołowski

Świetnie w fazie play-off spisuje się Michał Sokołowski. W każdym spotkaniu jest jednym z najlepszych strzelców Rosy. Wyśmienitą dyspozycję potwierdził we wtorkowym, trzecim meczu półfinałowym z Anwilem. Poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa 71:56.

Przez 36 minut spędzonych na parkiecie uzyskał 26 punktów, rzecz jasna najwięcej spośród wszystkich aktorów widowiska. Zanotował skuteczność 8/17 z gry, w tym 3/4 z dystansu. Ponadto miał osiem zbiórek, pięć przechwytów i blok, kończąc zawody ze wskaźnikiem eval +26. Był nie tylko efektywny, ale i efektowny - kilkukrotnie popisał się widowiskowymi zagraniami.

Po drugiej kwarcie przyjezdni prowadzili czternastoma "oczkami". W trzeciej części jeszcze podkręcili tempo, nie dopuszczając więc do sytuacji z pierwszego meczu sezonu zasadniczego, kiedy wygrywali po pierwszej połowie trzynastoma punktami, ale później dali się dogonić rywalom. Wówczas ostatecznie przegrali po dogrywce 89:92. - Na pewno cieszyliśmy się, że to znowu nie było trzynaście punktów. To już był dobry znak. Wyszliśmy tak samo skoncentrowani na drugą połowę, jak na pierwszą, i wygraliśmy ten mecz - powiedział Sokołowski, zapytany przez jednego z dziennikarzy o obawy odnośnie kolejnych dwudziestu minut.

- Oglądałem jeszcze raz to spotkanie i uczulałem chłopaków na jedno - żebyśmy nie dali się rozpędzić Anwilowi w drugiej połowie, bo wtedy tak było, publiczność pomogła i przegraliśmy. Lekcje więc odrobiliśmy i mamy bardzo cenne zwycięstwo - dodał Wojciech Kamiński.

W czwartek odbędzie się czwarty mecz pomiędzy obiema ekipami. Początek o godz. 17:50.