Polki po raz trzeci ogrywają Dunki w Chinach

Podczas tournee po Chinach polskie koszykarki po raz trzeci ograły rywalki z Danii. W piątkowym meczu podopieczne Teodora Mołłowa wygrały 73:55, a do wysokiej dyspozycji strzeleckiej wróciła Aleksandra Pawlak.

Krzysztof Kaczmarczyk
Materiały prasowe / Fot. Kuba Skowron

W piątkowym meczu Biało-Czerwone nie miały żadnych problemów z odniesieniem sukcesu.

Podopieczne Teodora Mołłowa rozpoczęły bardzo skutecznie już w pierwszej kwarcie aplikując swoim rywalkom 27 punktów. W drugiej dołożyły znakomitą defensywę i po dwudziestu minutach rywalizacji prowadziły 42:25.

Po zmianie stron nasze koszykarki spokojnie kontrolowały wynik meczu powiększając swoją przewagę. W ostatniej części Polki oddały nieco pola rywalkom, które nieco zmniejszyły straty. Triumf Biało-Czerwonych nie był jednak zagrożony nawet przez moment.

Najskuteczniejszą koszykarką w polskiej kadrze była Aleksandra Pawlak. Skrzydłowa Artego Bydgoszcz zakończyła pojedynek z dorobkiem 16 oczek. Dwucyfrową zdobyczą punktową pochwalić mogła się również Roksana Schmidt.

Było to przedostatnie spotkanie Biało-Czerwonych w Chinach. W sobotę czeka je ostatnia konfrontacja, a rywalkami będą gospodynie - Chinki.

Polska - Dania 73:55 (27:18, 15:7, 21:15, 10:15)

Punkty dla Polski: Aleksandra Pawlak 16, Roksana Schmidt 11, Aldona Morawiec 9, Żaneta Durak 9, Katarzyna Trzeciak 8, Magdalena Koperwas 7, Wiktoria Zapart 7, Agnieszka Skobel 3, Magdalena Szajtauer 2, Katarzyna Jaworska 1, Aleksandra Wajler 0, Paulina Żukowska 0.