ME U-20: Polacy bez półfinału i bez awansu do Dywizji A!

Młodzieżowa reprezentacja Polski U-20 niestety nie uzyska awansu do Dywizji A. W ćwierćfinałowej konfrontacji podopieczni Arkadiusz Miłoszewskiego przegrali z Czarnogórą i marzenia o awansie legły w gruzach.

Krzysztof Kaczmarczyk
Polska ma kolejną reprezentację młodzieżową w Dywizji A / Polska ma kolejną reprezentację młodzieżową w Dywizji A

Chcąc pozostać w grze o awans do Dywizji A młodzi polscy koszykarze musieli wygrać ćwierćfinałowy mecz z Czarnogórą. Rywale do tej chwili nie ponieśli żadnej porażki na turnieju w greckiej Chalkidzie i niestety dla Biało-Czerwonych sytuacja ta w piątek nie uległa zmianie.

Rywale od początku mieli niewielką przewagę na tablicy wyników, jednak prowadzony przez Arkadiusza Miłoszewskiego zespół pozostawał w grze.

O wszystkim zadecydowała dopiero ostatnia kwarta. Pomimo, że jeszcze na jej starcie Polacy przegrywali zaledwie 47:45, to w końcówce rywale zdecydowanie przejęli kontrolę nad spotkaniem.

W ostatnich dziesięciu minutach Biało-Czerwoni wywalczyli zaledwie 6 oczek przegrywając ostatecznie różnicą dwunastu punktów..

Nasza reprezentacja w tym pojedynku musiała radzić sobie bez jednego z ze swpocj filarów, czyli Grzegorza Kulki. Zawodnik ten w jednym z wcześniejszych meczów doznał urazu mostka i nie mógł pomóc kolegom.

Czarnogóra dzięki wygranej wywalczyła awans do półfinału i pozostaje w grze o awans do Dywizji A. Z takiego cieszyć będą się reprezentacje trzech najlepszych drużyn turnieju w Chalkidzie.

Polska - Czarnogóra 51:63 (12:16, 19:19, 14:12, 6:16)

Polska: Bartosz Jankowski 14, Marcel Ponitka 8, Maciej Bojanowski 8, Maciej Bender 6, Michał Marek 6, Jakub Nizioł 3, Dominik Olejniczak 2, Igor Wadowski 2, Mateusz Fatz 2, Marek Zywert 0.

Czarnogóra: Petar Popović 16, Aleksa Ilić 9 (15 zb), Milos Krivokopic 9, Emir Hadzibegović 9, Vasilije Bacović 7, Mihailo Radunović 5, Ognjen Carapić 4, Zoran Nikolić 4, Vasilije Knezević 0.

Czy z Grzegorzem Kulką w składzie Polska pokonałaby Czarnogórę?