Gdynia Super Team: druga seria gier, beniaminek ograł Basket 90!

Od niespodzianki sporego kalibru rozpoczęła się druga seria gier podczas Gdynia Super Team. Wszystko za sprawą występu beniaminka TBLK Ostrovii Ostrów Wielkopolski, który okazał się lepszy od Basketu 90 Gdynia.

Krzysztof Kaczmarczyk

Pojedynek Basketu 90 Gdynia z Ostrovią Ostrów Wlkp. rozpoczął się zgodnie z planem, czyli od wysokiego prowadzenia gospodyń. Wszystko odmieniło się jednak w drugiej kwarcie.

Koszykarki beniaminka TBLK rozkręcały się z minuty na minutę i powoli zaczęły odrabiać straty. Dobrze grała Klaudia Sosnowska, a dzielnie wspierała ją Monika Jasnowska.

Jeszcze na 70 sekund przed końcem Basket prowadził 62:59. Od tego momentu podopieczne Katarzyny Dydek nie zdołały już zdobyć punktów, a rywalki wręcz przeciwnie. Dwie skuteczne akcje Azii Capri Bishop wyprowadziły Ostrovię na prowadzenie i zapewniły jej ostatecznie ważny psychologicznie triumf.

Najskuteczniejszą koszykarką Ostrovii okazała się Sosnowska, która pojedynek zakończyła z dorobkiem 19 oczek. Po stronie pokonanym prym wiodła Aldona Morawiec, autorka 15 punktów. Jeden mniej uzbierała Anna Jakubiuk.

Równie emocjonujące było drugie poranne spotkanie, w którym Wisła Can-Pack Kraków rywalizowała z węgierskim VBW CEKK Cegled.

Mistrzynie Polski długo goniły wynik, ale dzięki skutecznej grze Ewelina Kobryn na początku czwartej kwarty wyszły na prowadzenie. Niestety zamiast nadal grać do skutecznych podkoszowych, krakowianki postawiły na rzut zza łuku, który w tym meczu totalnie "nie siedział".

Ostatecznie z triumfu 70:65 cieszyć mogły się Węgierki. Kobryn zakończyła pojedynek z dorobkiem 25 punktów i 8 zbiórek, a krakowianki wykorzystały zaledwie dwa rzuty z 23 prób zza linii 6,75, z czego jeden z nich Agnieszka Szott-Hejmej trafiła w ostatniej akcji.