Francja. A.J. Slaughter zaczął od przegranej

13 punktów A.J. Slaughtera nie wystarczyło do tego, by SIG Strasbourg pokonał na inaugurację ligi Le Mans Sarthe Basket. Wicemistrz Francji przegrał 71:73.

Karol Wasiek
AJ Slaughter WP SportoweFakty / Rafał Sobierański / A.J. Slaughter

A.J. Slaughter jest jednym z kilku reprezentantów Polski, którzy w okresie wakacyjnym zdecydowali się zmienić pracodawcę. 29-letni rozgrywający zamienił Banvit BC na SIG Strasbourg. Tym samym zawodnik po dwóch latach przerwy zdecydował się na powrót do Francji. Swój wybór tłumaczył w rozmowie z WP SportoweFakty.

Koszykarz w niedzielę zadebiutował w nowych barwach. Wicemistrz Francji udał się na wyjazdowy mecz z Le Mans Sarthe Basket. Podopieczni Henrika Dettmanna fatalnie rozpoczęli spotkanie, przegrywając do przerwy 24:40.

Później goście wzięli się do pracy i stopniowo odrabiali straty. W czwartej kwarcie wyszli nawet na trzypunktowe prowadzenie, ale nie zdołali go ostatecznie utrzymać. Le Mans wygrało 73:71.

Slaughter może mecz zaliczyć do udanych. Zawodnik zdobył 13 punktów (5/5 za dwa, 1/5 za trzy) w ciągu 29 minut spędzonych na parkiecie. Więcej oczek w jego drużynie zgromadził jedynie Erving Walker (15), były gracz Stelmetu BC Zielona Góra.

Liderem tabeli po pierwszej kolejce jest Elan Chalon Sur-Saone. SIG Strasbourg zajmuje 12. miejsce, z kolei zespół Aarona Cela - BCM Gravelines-Dunkerque okupuje 14. lokatę.