Bez emocji. Relacja z meczu KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - Finepharm AZS KK Jelenia Góra

W środowym spotkaniu pomiędzy akademiczkami z Gorzowa i Jeleniej Góry obeszło się bez większych emocji. Gorzowianki pewnie zwyciężyły 88:71, cały czas kontrolując przebieg gry. Tym samym przybliżyły się do zajęcia trzeciej pozycji w tabeli.

Piotr Wiszniewski

Już po pierwszych kilku minutach nic nie zapowiadało większych emocji w hali przy ulicy Chopina. Gorzowianki planowo zyskały przewagę punktowa a po rzucie Małgorzaty Babickiej prowadziły już 11:4. Obraz spotkania nie zmienił się do końca pierwszej kwarty. Wynik drugiej kwarty otworzyła celnym rzutem za dwa punkty Alvine Mendung. Odpowiedź była natychmiastowa. Tradycyjnie już zza linii 6,25 m trafiła Carrie Moor. KSSSE kontrolowało przebieg gry a na przerwę schodziły z prowadzeniem 50:33.

Wynik trzeciej kwarty ponownie otworzyły akademiczki z Jeleniej Góry, by natychmiast otrzymać zimny prysznic na głowę w postaci dwóch punktów Katarzyny Czubak i ?trójki? Justyny Żurowskiej. Podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego niczym nie dały się zaskoczyć i wygrały kolejną kwartę 18:17. Czwarta kwarta wydawała się już tylko formalnością, jednak dzięki ambitnej grze i ?trójkami? Magdaleny Gawrońskiej jeleniogórzanki wygrały ostatnią kwartę 20:21.

Wyrównana walka w trzeciej i czwartej kwarcie nie wystarczyła by pokonać faworyzowaną drużynę z Gorzowa. KSSSE wygrywa już szóste spotkanie z rzędu i nadal liczy się w walce o trzecią lokatę po rundzie zasadniczej.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - Finepharm AZS KK Jelenia Góra 88:71 (24:16, 24:19, 18:17, 20:21)

KSSSE: Justyna Żurowska 18, Carrie Moor 13, Aleksandra Chomać 13, Agnieszka Szott 11, Katarzyna Czubak 10, Denaimou N`Garsenet 9, Barbara Kaszewska 8, Małgorzata Babicka 2, Joanna Czarncka 2, Katarzyna Ristic 2,

Finepharm: Shyra Ely 23, Natalia Małaszewska 11, Alvine Mendeng 11, Iwona Kuszawara 11, Magdalena Gawrońska 9, Brittany Jackson 6, Dorota Wójcik 0, Dorota Arodź 0, Agnieszka Balsam 0, Agnieszka Kret 0.