Mistrzostwa Polski Juniorów Starszych - półfinały

Polonia Warszawa zagra z Polonią 2011 w finale Mistrzostw Polski Juniorów Starszych. Polonia po bardzo zaciętym meczu, okraszonym dogrywką wygrała z Asseco Prokomem Sopot, natomiast Polonia 2011 bez większych problemów ograła lokalnego rywala Legię.

Mecz o 7. miejsce

Stal Ostrów już w pierwszej kwarcie pokazała słupszczanom miejsce w szeregu i po dziesięciu minutach prowadziła 29:14. Świetnie grała trójka ostrowian Dymała, Kałowski i Kaczmarek. Pierwsza kwarta była tylko zapowiedzią późniejszej dominacji Stali, która w dalszej części meczu utrzymywała bardzo wysokie prowadzenie nad Czarnymi, a w ostatniej kwarcie swoją przewagę jeszcze powiększyła i w konsekwencji wygrała cały mecz 94:60, dzięki czemu zajęła siódme miejsce w trójmiejskim turnieju.

Stal Ostrów Wielkopolski - Czarni Słupsk 94:60 (29:14, 28:18, 17:16, 20:12)

Stal: Jakub Kowalski 22, Michał Kaczmarek 17, Marcin Dymała 15, Damian Kałowski 14, Przemysław Poźniak 10, Marcin Pławucki 9, Mateusz Szczepański 2, Mikołaj Gilarski 2, Tomasz Zyber 2, Patryk Cebulski 0, Przemysław Galewski 0.

Czarni: Robert Magnuszewski 18, Wojciech Osiński 8, Konrad Rzeczkowski 7, Sebastian Ścigała 5, Paweł Skrzypek 5, Marcin Skibiński 4, Robert Sobczyński 4, Karol Kowalewski 3, Krzysztof Kloc 2, Tomasz Raczkowski 2, Szymon Długosz 2.

Mecz o 5. miejsce

W meczu o piąte miejsce tegorocznych rozgrywek Pyra Poznań długo toczyła wyrównany bój ze Śląskiem Wrocław. W trzeciej kwarcie jednak wrocławianie uzyskali wysoką, jak na ten mecz przewagę, i mogło się wydawać, że to oni zajmą piątą lokatę. Tak się jednak nie stało, gdyż poznanianie podnieśli się po słabych trzecich dziesięciu minutach meczu i w decydującej kwarcie rzucili o 10 punktów więcej od Śląska, wygrywając ten fragment meczu 18:8. Przy wyniku 68:67 dla Pyry za trzy trafił Paweł Mowlik, a wrocławianie nie zdołali odrobić już strat, przegrywając ostatecznie 67:71.

Pyra Poznań - Śląsk Wrocław 71:67 (20:18, 23:22, 10:19, 18:8)

Pyra: Krystian Bartkowiak 18, Paweł Mowlik 16, Mateusz Tojek 10, Sebastian Walczak 10, Mikołaj Grod 6, Piotr Ziółkowski 6, Jacek Łukomski 3, Jakub Nowak 2, Rafał Szepelowski 0, Piotr Przygocki 0, Łukasz Mocydlarz 0.

Śląsk: Dawid Jacaszek 18, Michał Kuśmierz 15, Dawid Mieczkowski 12, Michał Latoś 9, Paweł Bochenkiewicz 5, Jakub Parzeński 5, Mateusz Bieg 3, Norbert Kulon 0, Piotr Magdziarz 0, Łukasz Malinowski 0.

Półfinał nr 1

Obie ekipy rozpoczęły spotkanie nieskutecznie, a pierwsze wyższe prowadzenie uzyskała drużyna gospodarzy - Asseco Prokomu Sopot, która tuż przed przerwą wypracowała sobie kilkanaście punktów przewagi i wygrała drugą kwartę aż 23:9. Duża przewaga w drugiej i trzeciej kwarcie uzyskana przez sopocian zniweczona została w ostatniej części, w której warszawianie na półtorej minuty przed końcem meczu, po punktach Marcina Nowakowskiego wyszli na prowadzenie 60:59. Asseco Prokom zdobył jeszcze cztery punkty, ale w ostatniej akcji za trzy trafił Kamil Łączyński i doprowadził do dogrywki. W tej lepsi już byli warszawianie, których zwycięstwo wolnymi przypieczętował Łączyński i wygrali 72:68.

Asseco Prokom Sopot - Polonia Warszawa 72:68 (12:12, 23:9, 17:20, 24:8, 9:5)

Asseco Prokom: Igor Trela 16, Mateusz Kostrzewski 15, Krzysztof Krajniewski 12, Piotr Wojdyr 11, Jakub Załucki 7, Piotr Śmigielski 5, Mateusz Janiewski 2, Kryspin Kalski 0.

Polonia: Marcin Nowakowski 21, Kamil Łączyński 19, Jan Pawlak 12, Marcin Krajewski 12, Alan Czujkowski 8, Miłosz Ludwin 0, Dominik Świercz 0, Piotr Tondryk 0.

Półfinał nr 2:

Polonia 2011 słabiej zaczęła to spotkanie, ale z czasem się rozkręcała. Drugą i trzecią część spotkania koszykarze Polonii wygrali w sumie 21 punktami, dzięki czemu przed ostatnią kwartą prowadzili już 61:44. To jednak nie ostudziło ich zapędów na powiększanie swojej przewagi i koncert gry kontynuowali w czwartej, wygranej 26:10, części meczu. Dobrze grali Piotr Pamuła i Tomasz Śnieg, którzy razem zdobyli 41 punktów, a ich zespół pewnie pokonał Legię Warszawa 87:54 i jako drugi zameldował się w niedzielnym finale.

Polonia 2011 Warszawa - Legia Warszawa 87:54 (16:20, 27:16, 18:8, 26:10)

Polonia 2011: Tomasz Śnieg 22, Piotr Pamuła 19, Jarosław Mokros 14, Krzysztof Sulima 12, Patryk Pełka 11, Maciej Pieklak 4, Ilija Sorokin 3, Marcin Nędzi 2, Krzysztof Łańcucki 0, Marek Popiołek 0.

Legia: Marcin Chojecki 22, Michał Wojtyński 12, Bartłomiej Piotrowski 7, Tomsz Rudko 6, Rafał Holnicki-Szulc 5, Artu Grzejszczyk 2, Maciej Michalak 0, Piotrk Kwasiborski 0, Kamil Trybański 0.