Stelmet BC chce otworzyć nowy rozdział

Meczem z Rosą Radom w Superpucharze Polski Stelmet BC zakończył kapitalną passę spotkań bez porażki w hali CRS. Teraz mistrzowie Polski zamierzają napisać nową kartę w historii. Pierwszym rywalem będzie Siarka Tarnobrzeg, autsajder PLK.

Karol Wasiek

2 października 2016 roku przeszedł do historii PLK. Po 44. zwycięstwach z rzędu Stelmet BC Zielona Góra w końcu znalazł pogromcę w hali CRS. Rosie Radom w końcu udało się zwyciężyć w Winnym Grodzie. Podopieczni Wojciecha Kamińskiego w ramach Superpucharu Polski wygrali 81:77.

Dla Stelmetu BC była to pierwsza porażka we własnej hali od... 11 czerwca 2014 roku! Wtedy zielonogórzanie ulegli PGE Turowowi Zgorzelec 60:72 w szóstym meczu finałowym. Tym samym rywale mogli świętować ze zdobycia tytułu mistrzowskiego.

Podopieczni Artura Gronka chcą meczem z Siarką Tarnobrzeg otworzyć nowy rozdział w historii klubu i pobić dotychczasowy rekord. - To będzie duże wyzwanie, ale wszystko przed nami. Trzeba walczyć - śmieje się Thomas Kelati, nowy nabytek zielonogórskiego zespołu.

Środowy rywal Stelmetu BC to autsajder PLK, który niemal przez wszystkich obserwatorów jest skazywany na spadek do I ligi. Na inaugurację tarnobrzeżanie wysoko przegrali z PGE Turowem Zgorzelec 51:87, choć do przerwy gracze Zbigniewa Pyszniaka przegrywali zaledwie dwoma punktami. W drugiej połowie ekipa z Podkarpacia kompletnie nie postawiła się zgorzelczanom.

W ekipie Siarki najgroźniejszą postacią jest Brandon Brown, który do Tarnobrzega przywędrował z zespołu King Szczecin. W pierwszym spotkaniu zdobył 13 punktów. Po 10 oczek dołożyli Krzysztof Jakóbczyk i Tomasz Wojdyła.

Środowe spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00 w hali CRS w Zielonej Górze.

Czy Stelmet BC Zielona Góra wygra z Siarką Tarnobrzeg?