BLK: CCC ponownie na deskach! Ślęza pokazała dobry basket

Po raz kolejny z hitu kolejki nic nie wyszło. Ślęza Wrocław nie pozostawiła bowiem żadnych złudzeń na sukces rywalkom z CCC Polkowice. Drugą wygraną w sezonie odniósł z kolei zespół z Gdyni, a Artego wymęczyło triumf z JAS-FBG Zagłębiem.

Krzysztof Kaczmarczyk

To miał być wielki spektakl, tymczasem wyszedł teatr jednego aktora. We Wrocławiu CCC walczyło dzielnie tylko w pierwszej kwarcie, w której czterokrotnie zza łuku trafiła Walerija Musina. Ślęza miała jednak po swojej stronie Marissę Kastanek, a ta już po 8 minutach gry miała na sowim koncie 16 oczek.

Co ważniejsze - Kastanek w późniejszej fazie meczu otrzymała solidne wsparcie od koleżanek z drużyny, a to zaowocowało tym, że przewaga gospodyń rosła z minuty na minutę. Pomarańczowe niemal nie istniały, przegrywając ostatecznie różnicą aż 25 punktów.

Kastanek zakończyła mecz z dorobkiem 25 oczek, a jeszcze trzy inne jej koleżanki mogły pochwalić się dwucyfrowymi zdobyczami punktowymi. Wśród pokonanych na nic zdało się siedem trójek Musiny.

Trwa zatem czarna seria CCC. Od momentu przejęcia władzy przez Stefana Svitka Pomarańczowe przegrały trzy kolejne mecze. Każdy w bardzo słabym stylu.

Drugą wygraną w sezonie zaliczył Basket 90 Gdynia, który tym razem pokonał beniaminka z Ostrowa. W meczu tym Ostrovia wystąpiła osłabiona brakiem Moniki Jasnowskiej i Karoliny Kaczmarek.

Gdynianki kapitalnie weszły w mecz wygrywając pierwszą kwartę aż 27:7. Szybko w zespół wkomponowała się Renee Montgomery, a pod koszem tradycyjnie dominowała Carolyn Swords. Obie zaliczyły double-double. W ekipie beniaminka z bardzo dobrej strony pokazała się przede wszystkim Katarzyna Motyl.

Sporo problemów bydgoskiemu Artego sprawiło JAS-FBG Zagłębie. Nie do zdarcia była Ketia Swanier, jednak więcej atutów w swoich szeregach miały wicemistrzynie Polski.

Po profesorsku grała Elżbieta Międzik, pod koszem dominowały DeNesha Stallworth i Anne Marie Armstrong, a w drugiej połowie wejście smoka zaliczyła Karina Szybała, która trafiła po przerwie aż sześć rzutó zza linii 6,75.

Wyniki sobotnich meczów 8. kolejki BLK:

Basket 90 Gdynia - Ostrovia Ostrów Wlkp. 82:68 (27:7, 24:29, 14:19, 17:13)

Basket 90: Swords 22 (15 zb), Montgomery 20 (11 as), Jakubiuk 12, Skerović 10, Miłoszewska 8, Grigalauskyte 6, Podgórna 4, Stawińska 0, Rembiszewska 0, Puss 0, Marcinkowska 0.

Ostrovia: Motyl 22, Bishop 15 (11 zb), Sosnowska 9, Cebulska 7, Nowicka 5, Jackowska 5, Ostrowska 3, Jones 2.

Ślęza Wrocław - CCC Polkowice 83:58 (29:20, 16:5, 18:18, 20:15)

Ślęza: Kastanek 25, Skobel 16, Kaczmarczyk 14, Śnieżek 13, Zoll 6 (11 zb), Greene 6, Rymarenko 3, Majewska 0.

CCC: W. Musina 23, Boyd 10, R. Musina 6, Leciejewska 6, Gala 4, Harrison 3, Urbaniak 2, Mayombo 2, Rezan 2, Ortiz 0, Idziorek 0.

Artego Bydgoszcz - JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 90:72 (24:17, 20:26, 22:11, 24:18)

Artego: Międzik 22, Stallworth 22, Szybała 18, Armstrong 16, Reid 10, Niedźwiedzka 2, Kocaj 0, Suknarowska 0, Szczechowiak 0.

JAS-FBG Zagłębie: Swanier 22, Michael 14, Rozwadowska 13, Dobrowolska 10, Middleton 8, Antczak 5, Kaczor 0.

PGE MKK Siedlce - InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. 53:86 (15:16, 20:27, 12:22, 6:21)

PGE MKK: Schmidt 11, Poboży 11, Trzeciak 9, Parysek 9 (11 zb), Wajler 7, Mollowa 6, Paczkowska 0, Parzeńska 0, Żukowska 0.

InvestInTheWest AZS AJP: Hurt 29, Talbot 24, Dźwigalska 12, Misiek 11, Szajtauer 6 (11 zb), Stelmach 2, Jaworska 2, Seekamp 0, Szczęsna 0.