BCL: A.J. Slaughter poprowadził do wygranej SIG Strasbourg

SIG Strasbourg pokonał w meczu 8. kolejki Basketball Champions League ekipę Juventus Utena 86:61. Swój duży wkład w ten sukces miał reprezentant Polski A.J. Slaughter.

Krzysztof Kaczmarczyk
AJ Slaughter PAP/EPA / Tytus Żmijewski / Na zdjęciu: AJ Slaughter

Francuski team tylko w pierwszej kwarcie miał problemy z rywalem. Po niej prowadził zaledwie 21:20. W drugiej ćwiartce znacznie podkręcił tempo gry, do czego dołożył znakomitą skuteczność, a to zapewniło aż 18 punktów przewagi przed przerwą.

Po zmianie stron gospodarze spokojnie kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie wygrywając ostatecznie 86:61.

Klucz do sukcesu? Zespołowość. Aż siedmiu graczy SIG Strasbourg zaliczyło 9 i więcej punktów - wśród nich był reprezentant Polski A.J. Slaughter.

Amerykański rozgrywający, który legitymuje się polskim paszportem, spędził na parkiecie 22 minuty. W tym czasie zaliczył 11 oczek, trafiając 4 z 7 rzutów z gry i 3 z 4 rzutów wolnych. Do tego wszystkiego w swoich statystykach zapisał jeszcze 7 asyst (najwięcej w zespole), zbiórkę i przechwyt.

W całych rozgrywkach Slaughter notuje na swoim koncie przeciętnie 11,6 punktu, 2,6 asysty, 1,6 zbiórki i 1,4 przechwyt na spotkanie.

Dla drużyny ze Strasbourga była to piąta wygrana w ósmym meczu w Basketball Champions League.

SIG Strasbourg - Juventus Utena 86:61