Liderzy dali triumf Miastu Szkła Krosno

Świetny mecz duetu Czerapowicz-WMaddox wystarczył do pokonania Siarki Tarnobrzeg. Szósty triumf w debiutanckim sezonie Miasto Szkła Krosno stał się faktem - beniaminek wygrał 83:75.

Jacek Konsek
WP SportoweFakty / Karol Słomka

Już czwarte spotkanie u siebie wygrał beniaminek z Krosna, który nie miał problemów z pokonaniem dużo niżej notowanej Siarki Tarnobrzeg. Nie mogło być jednak inaczej, skoro trener Pyszniak grał w derbach Podkarpacia zaledwie sześcioma graczami. Brown i Knowles z parkietu nie zeszli ani na sekundę!

Gospodarze zawdzięczają wygraną świetnej postawie zawodników zagranicznych, którzy zdobyli 58 z 83 oczek całej drużyny. Szczególnie duet Czerapowicz-Maddox był nie do powstrzymania. Podkoszowy Amerykanin rozegrał najlepsze zawody w PLK, notując 24 punkty i 10 zbiórek przy świetnej skuteczności 10/13 z gry. Tyle samo dołożył Czerapowicz, który swój wynik podreperował w końcówce meczu.

W Siarce kompletnie zawiódł Travis Releford. Amerykanin, który już trzy razy w tym sezonie notował ponad 20 punktów, zagrał katastrofalnie. W 29 minut miał 1/10 z gry... Kto wie, jakby potoczyło się to spotkanie, gdyby snajper z USA był w dobrej formie. W zdobywaniu punktów wyręczał go Jakóbczak (18 punktów, z czego 15 po przerwie), ale to Releford powinien być pierwszą strzelbą Siarki.

Siarka przegrała trzeci mecz z rzędu i z bilansem 1-10 nadal zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Jedynym pocieszeniem może być dla nich mecz sezonu Zane Knowlesa - 23 punkty i 14 zbiórek. Miasto Szkła z bilansem 6-5 utrzymuje się w górnej części rozgrywek.

Miasto Szkła Krosno - Siarka Tarnobrzeg 83:75 (24:18, 21:17, 21:17, 17:23)

Miasto Szkła: Chris Czerapowicz 24, Kareem Maddox 24, Royce Woolridge 10, Seid Hajrić 10, Dariusz Oczkowicz 6, Jakub Dłuski 6, Dariusz Wyka 3, Dawid Bręk 0, Filip Małgorzaciak 0, Szymon Rduch 0.

Siarka: Zane Knowles 23, Krzysztof Jakóbczyk 18, Brandon Brown 16, Tomasz Wojdyła 9, Marcin Malczyk 6, Travis Releford 3.