Kolejny horror w PLK - tym razem buzzer beatera nie było

Tak bliski wygranej Polfarmex Kutno nie był dawno. W ostatniej sekundzie niestety dla siebie i całego Kutna nie trafił Grzegorz Grochowski, a Energa Czarni Słupsk mogła cieszyć się ze zwycięstwa 70:69.

Krzysztof Kaczmarczyk

Gdy piłka opuszczała rękę Grzegorza Grochowskiego przy ostatnim rzucie i leciała prosto do kosza wydawało się, że lada moment w hali w Kutnie będzie eksplozja radości. Niestety. Rzut okazał się minimalnie za krótki, a to oznaczało jednopunktowy triumf Energi Czarnych.

Szkoda Grochowskiego. Szkoda kutnian. W trakcie meczu wykonali kawał ciężkiej pracy żeby odrobić pokaźne strat, a sam "Groszek" miał w tym swój niemały udział walką i determinacją.

W trzeciej kwarcie Czarne Pantery prowadziły 45:30, a gospodarze mieli ogromne problemy ze skutecznością. Wydawało się więc, że będą swobodnie kontrolować wynik meczu aż do samego końca.

Farmaceuci rzucili się w jednak w niesamowitą pogoń, która omal nie przyniosła pierwszej od 85 dni wygranej w PLK. Co ciekawe - maszyna Polfarmeksu ruszyła w momencie, w którym trójka ich Amerykanów... siedziała na ławce.

Niesamowitą energię drużynie dał wspomniany już Grochowski, który był niemal wszędzie na parkiecie. Wpadły też trójki (cztery w trzeciej kwarcie) i przewaga słupszczan stopniała do zaledwie trzech oczek.

Podopieczni Robertsa Stelmahersa taką minimalną przewagę - jak się później okazało - utrzymali aż do samego końca. Polfarmex miał swoje szanse. Ich heroiczna wręcz wojna niemal przyniosła wymarzony niemal sukces, czyli pierwszą wygraną od 5 listopada.

Kutnianie pretensje jednak mogą mieć tylko do siebie. W drugiej kwarcie zdołali wywalczyć zaledwie cztery oczka. Na domiar złego w ostatniej akcji Michael Fraser podał do... Grzegorza Surmacza, a ten popisał się efektowną trójką z dziewięciu metrów. Jak się okazuje - ta strata i te punkty miały opłakane skutki.

Czarne Pantery wygrały, ale ze swojej postawy raczej nie mogą być zadowoleni. Swoją cegiełkę do sukcesu dołożył debiutujący w zespole Anthony Goods - autor 14 oczek.

Polfarmex Kutno - Energa Czarni Słupsk 69:70 (20:14, 4:21, 24:20, 21:15)

Polfarmex: Jacek Jarecki 14, Devante Wallace 12, Michael Fraser 11, Mateusz Bartosz 10 (11 zb), Sebastian Kowalczyk 8, Michał Gabiński 6, D.J. Thompson 5, Grzegorz Grochowski 3.

Energa Czarni: Grzegorz Surmacz 15, Anthony Goods 14, David Kravish 14, Chavaughn Lewis 12, Nino Johnson 8, Marcus Ginyard 7, Piotr Dąbrowski 0, Łukasz Seweryn 0.

Czy Polfarmex gra lepiej bez Dardana Berishy?