Czy tym razem to stal będzie twardsza od szkła? W Ostrowie czekają na rewanż

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski nie chce kończyć swoich znakomitych serii w PLK. W niedzielę zagra we własnej hali z Miastem Szkła Krosno. Z beniaminkiem ostrowianie mają pewne rachunki do wyrównania.

Krzysztof Kaczmarczyk

- Teraz mamy Miasto Szkła Krosno, któremu na pewno będziemy chcieli odpłacić się za porażkę. Tam przegraliśmy tak naprawdę przez naszą nonszalancję - mówił niedawno w wywiadzie Szymon Szewczyk. Motywacji zatem nie zabraknie.

Przypomnijmy. W pierwszej rundzie Miasto Szkła Krosno pokonało po dogrywce BM Slam Stal 79:73. Jeszcze na 100 sekund przed końcem czwartej kwarty to jednak ostrowianie prowadzili 71:64 po trójce Aarona Johnsona. Beniaminek zdołał jednak doprowadzić do dogrywki, a w niej wygrać 8:2.

Wtedy na parkiecie szalał Chris Czerapowicz. To on doprowadził do dogrywki, a w całym spotkaniu zaliczył 27 punktów. Najwięcej.

Teraz przyszedł czas na rewanż. Ostrowianie to już zupełnie inna drużyna. Będąca na fali. Wygrała siedem ostatnich meczów w PLK, a w domu nie przegrali od 29 października.

Największa siła zespołu to kolektyw. Każdy, kto pojawia się na parkiecie daje drużynie naprawdę dużo. Pod koszami rządzi Shawn King, na rozegraniu wiatr robi wspomniany już Johnson. Dodatkowo w niedzielę przed ostrowską publicznością zadebiutuje Mateusz Kostrzewski.

We wspomnianym już wywiadzie Szewczyk wspomniał również o bogatym doświadczeniu. I to również będzie miało znaczenie w tym decydującym momencie sezonu.

A co u beniaminka? Podopieczni Michała Barana przegrali dwa ostatnie mecze i balansują w granicy ósmego miejsca. Debiutancki sezon w PLK z awansem do fazy play-off na pewno marzy się nie tylko trenerowi.

Najważniejszą informacją dla trenera Barana jest fakt, że w końcu mógł przygotować zespół do meczu w optymalnym składzie. Do treningów wrócił Royce Woolridge, który miał problemy ze stawem skokowym i z łokciem. Do gry wraca również Dino Pita.

Czy pełny skład pozwoli wygrać po dwóch kolejnych porażkach? Ostrowski teren jest gorący i trudny do zdobycia, ale... wygrana na nim na pewno dodałaby skrzydeł beniaminkowi.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Miasto Szkła Krosno / niedziela, godz. 17:00