Wisła CanPack blisko sensacji w Salamance

Wygrana była na wyciągnięcie ręki. Koszykarki Wisły CanPack Kraków na finiszu meczu w Salamance oddały triumf ekipie CB Avenida. Ostatecznie Biała Gwiazda przegrała 57:62 i na pierwszą wygraną w Eurolidze musi poczekać.

Krzysztof Kaczmarczyk
Magdalena Ziętara, kapitan Wisły CanPack WP SportoweFakty / Grzesiek Jędrzejewski / Magdalena Ziętara, kapitan Wisły CanPack
Koszykarki spod znaku Białej Gwiazdy od początku grały bardzo dobrze w Salamance, czym nieco zaskoczyły gospodynie.

Maurita Reid i Leonor Rodríguez kąsały defensywę Hiszpanek i Wisła CanPack prowadziła po pierwszej połowie 39:31.

Niestety po zmianie stron znać o sobie dała doskonała w tym sezonie defensywa hiszpańskiej drużyny. Krakowianki na pierwsze punkty musiały czekać do piątej minuty, ale mimo to nadal były na prowadzeniu.

Straciły je dopiero po celnej trójce Sylvii Dominguez na otwarcie decydującej ćwiartki. Wygraną wicemistrzynie Polski straciły pod koszem. Gospodynie robiły tam co chciały i "skakały po głowach" podopiecznym Krzysztofa Szewczyka.

Trzecią wygraną w rozgrywkach ekipie z Salamanki zapewniła z linii rzutów wolnych Angelica Robinson.

W ekipie spod Wawelu najskuteczniejsza okazała się Rodriguez, która uzbierała 15 oczek. Dwucyfrowe zdobycze punktowe miały jeszcze trzy inne koszykarki - niestety na pokonanie CB Avenidy to nie wystarczyło. Na pocieszenie pozostaje fakt, że wynik 57 zdobytych punktów to najlepszy rezultat przeciwko drużynie z Salamanki w Eurolidze.

CB Avenida - Wisła CanPack Kraków 62:57 (13:18, 18:21, 12:6, 19:12)

Avenida: Adaora Elonu 13, Krisi Givens 12, Erika DeSouza 11, Angelica Robinson 7 (11 zb), Laura Nicholls 6, Maria Asurmendi 5, Dandra Moss 4, Sylvia Dominguez 3, Laura Quevedo 1, Farhiya Abdi 0.

Wisła CanPack: Leonor Rodriguez 15, Magdalena Ziętara 10, Maurita Reid 10, Giedre Labuckiene 10, Jelena Antić 6, Sonja Greinacher 4, Dominika Owczarzak 2, Cheyenne Parker 0.