NCAA: Jakub Mijakowski najlepszy z Polaków

W sobotę w nocy polskiego czasu na uniwersyteckich parkietach ligi NCAA zobaczyliśmy czterech Polaków, a najlepiej z nich Jakub Mijakowski.

Stanisław Grabowski
Jakub Nizioł Materiały prasowe / Matt Aguirre / Na zdjęciu: Jakub Nizioł
Pennsylvania Quakers (2-2) odniosła drugie zwycięstwo lidze pokonując Penn State Brandywine Nittany 99:40 do przerwy prowadząc już 56:17. Jakub Mijakowski na parkiecie spędził 15 minut i w tym czasie zanotował 8 punktów (2/5 za 3, 1/1 za 2) i 6 zbiórek.

Dobry mecz zaliczył również Jakub Nizioł, a jego Cal Poly Mustangs (2-2) wygrało na wyjeździe z uczelnią Santa Clara Broncos 63:59. Nasz rzucający zapisał na swoim koncie 8 punktów (trafiając 2 z 3 rzutów za 3 oraz 2/2 z linii osobistych), 4 zbiórki, przechwyt i blok.

Zwycięstwo padło również łupem graczy West Virginia Mountaineers, którzy rozgromili przed własną widownią Morgan State 111:48. Tym razem Maciej Bender rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych dokładając z ławki 4 punkty (2/2 za 2), 5 zbiórek, 2 bloki i asystę.

Niestety już czwartą porażkę w piątym meczu zanotowała uczelnia Patryka Szpira (3 minuty, bez rzutu) Chicago State przegrywając wysoko z Northern Iowa Panthers 44:82.

Który z Polaków ma szanse na stałą grę w reprezentacji Polski?