Liga Mistrzów: Mateusz Ponitka skuteczny i ze zwycięstwem

Iberostar Teneryfa odniósł kolejne zwycięstwo w koszykarskiej Lidze Mistrzów. Tym razem zespół Mateusza Ponitki pokonał PAOK Saloniki 93:79, a Polak miał niemały wkład w ten sukces.

Piotr Szarwark
Mateusz Ponitka East News / Mariusz Grzelak / Na zdjęciu: Mateusz Ponitka
Iberostar Teneryfa nabrał rozpędu w rozgrywkach koszykarskiej Ligi Mistrzów. Obrońcy tytułu w środę zwyciężyli czwarty mecz z rzędu, nie pozostawiając złudzeń greckiemu PAOK Saloniki. Hiszpański zespół tym samym umocnił się na czele grupy B.

PAOK tylko przez 10 minut był w stanie nawiązać równorzędną walkę z rywalami. W drugiej kwarcie Iberostar wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do samego końca. W czwartej kwarcie drużyna Mateusza Ponitki osiągnęła nawet przewagę 18 punktów, lecz ostatecznie triumfowała 93:79.

Ponitka po świetnym występie w lidze hiszpańskiej, utrzymał formę także w międzynarodowych rozgrywkach. Czołowy reprezentant Polski spędził na parkiecie nieco ponad 23 minuty i w tym czasie zdobył 16 punktów (4/6 za dwa, 1/2 za trzy, 5/5 z linii rzutów wolnych), dołożył też trzy zbiórki i trzy asysty.

Iberostar ma przed sobą jeszcze dwa spotkania w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Za tydzień zmierzy się z francuskim Chalon/Saone - czwartym zespołem grupy B. Ponitka póki co zatrzymał swoje średnie w tych rozgrywkach na poziomie 10,1 punktu, 3,3 zbiórki i 1,9 asysty.

Czy Mateusz Ponitka jest w tej chwili najlepszym polskim koszykarzem?