MPJ U-18: Korona mistrzem Polski!

Wrocław był gospodarzem tegorocznych finałów Mistrzostw Polski Juniorów i w niedzielę zostały rozegrane finałowe mecze tego turnieju. Mistrzem została drużyna Korony Kraków, natomiast trzecie miejsce zajął zespół Czarnych Słupsk.

O 3. miejsce:

Oba zespoły na przemian wygrywały każdą z kwart i to nawet kilkunastoma punktami. Przed ostatnią kwartą Czarni prowadzili tylko dwoma punktami (55:53). Ostatnie 10 minut należało jednak do drużyny z północy Polski, która wygrała czwartą kwartę 27:17, pieczętując tym samym trzecie miejsce we wrocławskim turnieju Mistrzostw Polski Juniorów U-18 wygraną nad Turowem 82:70. Świetne zawody rozegrał Robert Sobczyński, który zdobył aż 30 punktów, trafiając 10 z 14 rzutów z gry. Dołożył do tego sześć zbiórek i dziewięć asyst. W całym turnieju Sobczyński zdobywał średnio blisko 19 punktów!

Czarni Słupsk - Turów Zgorzelec 82:70 (13:19, 30:17, 12:17, 27:17)

Czarni: Sobczyński 30, Magnuszewski 21, Osiński 11, Długosz 7, Rzeczkowski 6, Ścigała 6, Przędziński 1, Symonowicz 0, Raczkowski 0, Szymański 0, Borkowski 0, Niemir 0.

Turów: Szymański 19, Bodziński 18, Bukowiecki 13, Leszczyński 7, Knebel 5, Stodolny 4, Wojciul 2, Kapias 2, Czesnowski 0, Moszczyński 0.

Finał:

Od pierwszych minut finałowego spotkania Mistrzostw Polski Juniorów U-18, Korona Kraków nieznacznie przeważała nad gospodarzem turnieju - Śląskiem Wrocław. Czteropunktowa przewaga z pierwszej kwarty, później była minimalnie powiększana. Oba zespoły grały na dobrej skuteczności w rzutach za 2, jednak z dalszej odległości było już o wiele gorzej. Po trzech kwartach Korona Kraków prowadziła 49:42, jednak w ostatniej części meczu wrocławianie zaczęli odrabiać straty. Nie przyniosły one jednak pożądanych efektów, gdyż to drużyna z Krakowa dowiozła zwycięstwo do końca i wygrała ostatecznie 62:59, zostając mistrzem Polski juniorów U-18 2009!

Śląsk Wrocław - Korona Kraków 59:62 (12:16, 16:17, 14:16, 17:13)

Śląsk: Parzeński 17, Kowalski 9, Kulon 8, Waszak 7, Kałuża 6, Czerwiński 6, Zieliński 4, Sęk 2, Michalak 0, Zygadło 0, Gnatowicz 0.

Korona: Fraś 15, Szumełda-Krzycki 12, Czepczyk 11, Krawczyk 10, Kumiszcza 9, Tyran 5, Pabich 0, Janczura 0.