EuroCup: trudna sytuacja Arki Gdynia, Orman ma 15 punktów zaliczki

15 punktów będzie musiała odrobić Arka Gdynia w rewanżowym meczu eliminacji do Women EuroCup. W Turcji Orman Genclik wygrał 67:52, a duża w tym zasługa Kahleah Copper - byłej gwiazdy ekipy z Trójmiasta.

Krzysztof Kaczmarczyk
Barbora Balintova WP SportoweFakty / Jacek Wojciechowski / Na zdjęciu: Barbora Balintova
Ekipa Gundarsa Vetry nie była faworytem meczu w Turcji, ale porażka różnicą 15 "oczek" to wynik mało satysfakcjonujący dla gdynianek.

Koszykarki Arki fatalnie weszły w mecz i po trzech minutach przegrywały już 2:10, a po pierwszej kwarcie traciły do faworytek aż 15 punktów. Potem gdynianki zdołały "ogarnąć" grę i zaczęły odrabiać straty.

7 minut przed końcem Orman prowadził tylko 53:48 i tylko szkoda, że tego w miarę korzystnego wyniku nie udało się dowieźć. Turczynki poprawiły jednak defensywę, zaliczyły run 7:0, a potem dołożyły jeszcze kilka punktów do swojej przewagi.

Jedną z wiodących postaci Ormanu była Kahleah Copper, która w poprzednim sezonie była najlepszą koszykarką ekipy z Trójmiasta - we wtorek zdobyła 13 punktów. 8 "oczek" i 11 zbiórek dołożyła inna ex-gdynianka Aneika Henry.

Dla Arki double-double zaliczyła Sonja Greinacher. Wynik w Turcji mógłby być dla Arki zdecydowanie bardziej korzystny, gdyby nie fatalna skuteczność w rzutach zza łuku - gdynianki wykorzystały zaledwie 2 z 21 prób.

Rewanżowe spotkanie odbędzie się w piątek w Gdyni. Triumfator tej pary trafi do grupy D, gdzie czekają już WBC Enisey, Mersin BSB i ACS Sepsi.

Orman Genclik - Arka Gdynia 67:52 (23:8, 14:17, 14:19, 16:8)

Orman: Rebekah Gardner 19, Kahleah Copper 13, Dila Askin 10, Marie Ruzickova 9, Aneika Henry 8 (11 zb), Nilay Kartaltepe 3, Damla Gezgin 3, Miray Sahin 2, Naile Cirak 0, Ozge Kavurmacioglu 0.

Arka: Sonja Greinacher 12 (11 zb), Rebecca Allen 11, Emma Cannon 10, Barbora Balintova 9, Anna Jurcenkova 6, Santa Balkojiene 2, Anna Makurat 2, Paulina Misiek 0, Kamila Podgórna 0.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.
Czy Arka Gdynia zdoła odrobić straty i awansować do fazy grupowej EuroCupu?