Mistrzostwa świata w koszykówce Chiny 2019. Zobacz tabelę "polskiej" grupy

Polscy koszykarze po wygranej nad Wenezuelą 80:69 zajmują 2. miejsce w grupie A po pierwszej serii gier podczas mistrzostw świata w Chinach.

Jacek Konsek
Mike Taylor i koszykarze reprezentacji Polski Materiały prasowe / Andrzej Romański (koszkadra.pl) / Na zdjęciu: Mike Taylor i koszykarze reprezentacji Polski

Nie mogło być lepszego powrotu na mistrzostwa świata po 52 latach przerwy. Polscy koszykarze na inaugurację pokonali Wenezuelę 80:69, pewnie inkasując premiowe zwycięstwo na najważniejszej imprezie w tym roku. Najlepszym zawodnikiem w zespole Biało-Czerwonych był Michał Sokołowski, który do oprócz 16 punktów miał także dziewięć zbiórek.

Kilka godzin później do rywalizacji przystąpili gospodarze, którzy po wyrównanej pierwszej połowie, dopiero w trzeciej kwarcie pokazali swoją wyższość nad Wybrzeżem Kości Słoniowej. Chińczycy triumfowali 70:55, a najlepszym zawodnikiem spotkania okazał się Ailun Guo, autor 17 punktów i dziewięciu asyst.

Tym samym po pierwszej serii gier w grupie A na prowadzeniu znajdują się Chińczycy, którzy pokonali swoich rywali większą różnicą punktową niż Polacy. Obie ekipy już w poniedziałek zmierzą się w bezpośrednim starciu, które zapewne wyłoni zwycięzcę tej grupy. Początek spotkania o godzinie 14.