EuroCup. Wielki mecz mistrzyń Polski! CCC ograło lidera i jest bliskie awansu

Znakomity mecz podopiecznych Marosa Kovacika. Koszykarki CCC Polkowice ograły lidera swojej grupy, turecki zespół OGM Orman Genclik aż 75:55. Rywalki do tej pory były niepokonane w EuroCupie.

Krzysztof Kaczmarczyk
Danielle Robinson PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: Danielle Robinson
Zaczęło się źle, ale im dalej w mecz, tym było już tylko lepiej. "Pomarańczowe" w drugiej kwarcie wrzuciły wyższy bieg, doszły rywalki i potem zostawiły je daleko z tyłu.

Na parkiecie szalała przede wszystkim Danielle Robinson. Amerykanka bez dwóch zdań ma za sobą najlepszy występ w barwach CCC - zdobyła aż 27 punktów, trafiając 11 z 14 rzutów z gry.

Dzięki tej wygranej mistrzynie Polski są bardzo blisko awansu do kolejnej fazy EuroCupu. W ostatniej serii będą musiały "tylko" ograć najsłabszy w grupie zespół z A3 Basket Umea.

Rywalki z Turcji rozpoczęły tak, jak na lidera przystało. Znakomicie grała Angelica Robinson, a jej zespół kwartę otwierającą mecz wygrał 21:11. Potem jednak na parkiecie dominowały już gospodynie.

Robinson była wręcz nieuchwytna, a pod koszami nieźle radziła sobie Ana Maria Filip. CCC przed przerwą zdołało odrobić niemal wszystkie straty, a do frontalnego ataku przeszło po zmianie stron.

Drugą połowę "Pomarańczowe" wygrały aż 44:21 nie pozostawiając rywalkom najmniejszych złudzeń. W ich szeregach co prawda nie do zatrzymania była Courtney Paris - potężna środkowa zaliczyła 20 punktów (10/12 z gry), 13 zbiórek i 3 asysty.

Defensywa mistrzyń Polski była dla rywalek prawdziwą zmorą. Koszykarki tureckiego zespołu popełniły w Polkowicach aż 29 strat! Blady powrót do Polkowic zaliczyła z kolei Johannah Leedham-Warner. W jej statystykach znalazły się zaledwie 3 punkty i 3 asysty.

CCC Polkowice - OGM Orman Genclik 75:55 (11:21, 20:13, 21:8, 23:13)

CCC: Danielle Robinson 27, Ana Maria Filip 15, Miljana Bojović 10, Artemis Spanou 7, Weronika Gajda 6, Monika Naczk 6, DeNesha Stallworth 4, Julia Tyszkiewicz 0.

Orman: Courtney Paris 20 (13 zb), Angelica Robinson 15, Arike Ogunbowale 7, Johannah Leedham-Warner 5, Nilay Kartaltepe 5, Pelin Bilgic 3, Damla Gezgin 0, Naile Cirak 0.