EBL. To mógł być wieczór Filipa Matczaka. Zabrakło wisienki na torcie

Legia Warszawa przegrała kolejne spotkanie w Energa Basket Lidze. Kolejne, gdzie decydował jeden rzut. - Nie trafiłem z otwartej pozycji i biorę to na klatę - mówi po porażce 94:95 w Gliwicach Filip Matczak.

Krzysztof Kaczmarczyk
Filip Matczak Materiały prasowe / Marcin Bodziachowski / Na zdjęciu: Filip Matczak
Goście mieli mecz dwukrotnie w swoich rękach. W końcówce czwartej kwarty Keanu Pinder trafił, jednak minimalnie po czasie. W dogrywce najpierw dwa ważne rzuty przestrzelił Michał Michalak, potem na zwycięstwo nie trafił Filip Matczak.

- Oddałem rzut po koźle, z półdystansu. Ćwiczę go na co dzień i myślę, że to moja mocna strona. Zrobiłem sobie miejsce do rzutu, wydaje mi się, że był on dobry, otwarty. Nie trafiłem go i biorę to na klatę - komentuje rzucający Legii.

Matczak generalnie rozegrał jeden z najlepszych meczów w sezonie. Zaliczył 24 punkty (m.in. 3/3 z dystansu) i 9 asyst. Do pełni szczęścia zabrakło mu jednak game winnera.

- Bardzo mi szkoda, że nie pociągnąłem tego rzutu tak, jak powinienem i nie zdobyłem punktów. Pozostaje mi tylko pójść na salę i ćwiczyć takie rzuty, aby przy kolejnej takiej sytuacji trafić - dodaje.

W końcówce czwartej kwarty leworęczny rzucający również miał szansę zostać bohaterem, ale jego penetracja również wtedy nie zakończyła się punktami. - W tych decydujących akcjach chyba też zabrakło nam trochę szczęścia - zastanawia się Matczak.

Dla Legii była to kolejna porażka w dramatycznych okolicznościach. - Tych spotkań przegranych w końcówkach jednym, dwoma punktami mieliśmy tyle, że nie wystarczy już palców jednej dłoni, aby je zliczyć. Gdzieś to na pewno siedzi w głowie, ale musimy gdzieś szukać tego przełamania - zakończył leworęczny rzucający Legii.

Czy Legia Warszawa to największe rozczarowanie obecnego sezonu?