Koszykówka. Adam Waczyński przyczynił się do sensacyjnej wygranej nad FC Barceloną

Unicaja Malaga sensacyjnie pokonała na wyjeździe FC Barcelonę (105:95), a bardzo mocno do tego zwycięstwa przyczynił się Adam Waczyński.

Piotr Szarwark
Adam Waczyński Getty Images / Xinyu Cui / Na zdjęciu: Adam Waczyński
Przed niedzielnym spotkaniem FC Barcelona zwyciężyła we wszystkich sześciu spotkaniach rozegranych przed własną publicznością w lidze ACB w sezonie 2019/20. Bukmacherzy nie wierzyli, że Unicaja Malaga może nawiązać jakąkolwiek rywalizacje z czołowym zespołem ligi hiszpańskiej. Tymczasem ekipa, w której występuje Adam Waczyński, sprawiła dużą sensację, wywożąc z Katalonii zwycięstwo - 105:95.

Na półmetku rywalizacji gospodarze prowadzili różnicą pięciu punktów. W trzeciej odsłonie Unicaja odrobiła straty, a kluczowy okazał się początek czwartej kwarty, kiedy goście zdobyli 10 punktów z rzędu i wypracowali sobie 12 "oczek" przewagi. Okazało się, że dla Barcelony te straty były nie do odrobienia.

Unicaję do triumfu poprowadził Josh Adams - autor 19 punktów. Świetnie spisał się także Waczyński. Reprezentant Polski spędził na parkiecie 19 minut i w tym czasie zdobył 15 punktów (4/6 za trzy, 3/3 z linii rzutów wolnych), a do tego miał też dwie zbiórki.

Po 13 kolejkach Unicaja legitymuje się bilansem 7-6, co daje jej 11. miejsce w ligowej tabeli. FC Barcelona jest wiceliderem ligi z bilansem 10-3.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.
Czy jesteś zaskoczony/a zwycięstwem Malagi nad FC Barceloną?