NBA. Przestrzelony wolny, zbiórka i celny rzut Jaylena Browna za trzy na dogrywkę. To trzeba zobaczyć!

To był prawdziwy thriller w hali TD Garden w Bostonie. Gospodarze mieli zaledwie 5,1 sekundy i rzut wolny przy wyniku 101:104. Celtis Spudłowali dwukrotnie, a mimo wszystko zdołali doprowadzić do dogrywki.

Patryk Pankowiak
 Jaylen Brown Getty Images / Abbie Parr / Na zdjęciu: Jaylen Brown
Jayson Tatum po spudłowaniu pierwszego, celowo przestrzelił także drugi rzut wolny, kiedy tylko sędzia podał mu piłkę, szybko rzucił ją w kierunku kosza. Ta odbiła się od obręczy, James Harden nie dał rady je złapać, a po chwili szczęśliwie dla Celtics piłka wpadła w ręce stojącego na wprost kosza Jaylena Browna. 23-latek trafił zza łuku równo z syreną, dzięki czemu Bostończycy w niesamowitych okolicznościach doprowadzili do dogrywki.

Gospodarze od stanu 101:104 na 5,1 sekundy przed końcem czasu regulaminowego doprowadzili do remisu. To także Celtics dobrze zaczęli dodatkowe pięć minut, aczkolwiek finisz należał do Houston Rockets. Jaylen Brown nie zdołał powtórzyć wyczynu z końcówki czwartej kwarty, pomylił się z półdystansu, a Teksańczycy zwyciężyli 111:110.

James Harden trafił dwa wolne na 25 sekund przed końcem spotkania, które dały Rockets prowadzenie. Celtics natomiast nie trafili do kosza przez blisko trzy ostatnie minuty meczu w hali TD Garden. Kibice w Bostonie byli świadkami porażki Celtics na własnym parkiecie dopiero po raz szósty w trwających rozgrywkach.

- Poświęciliśmy wiele uwagi Jamesowi Hardenowi - mówił po meczu Jaylen Brown (za ESPN): - Ale zapomnieliśmy o innym MVP - dodawał, wskazując na Russella Westbrooka. On zaaplikował Celtics aż 41 punktów, zanotował też osiem zbiórek i pięć asyst. Harden miał 21 "oczek", ale trafił tylko 4 na 17 rzutów z dystansu.

Dodatkowo dla Houston wielki występ zanotował niedawny nowy nabytek, Robert Covington. Skrzydłowy miał 16 punktów i 16 zbiórek, a Rockets odnieśli już szósty z rzędu, a 39. triumf w sezonie zasadniczym.

U osłabionych brakiem Kemby Walkera Celtics 32 punkty, 13 zbiórek i pięć asyst zapisał przy swoim nazwisku będący ostatnio w wielkiej formie Jayson Tatum. Skrzydłowy trafił tym razem jednak przeciętne 9 na 27 oddanych rzutów z gry, w tym 4 na 12 zza łuku. Marcus Smart miał 26 "oczek", a Brown 22.

Wynik:

Boston Celtics - Houston Rockets 110:111 po dogrywce (28:19, 28:26, 22:36, 26:23, 6:7)
(Tatum 32, Smart 26, Brown 22 - Westbrook 41, Harden 21, Covington 16)

Antetokounmpo zdominował mecz z Thunder, odniósł się też do słów Hardena. "Moja koszykówka, to nie tylko siła"

Czy podobał Ci się mecz Boston Celtics z Houston Rockets?