Mistrzowie NBA siedem minut bez celnego rzutu, Pistons pokonali Lakers

LeBron James słabo spisał się po przerwie, a Los Angeles Lakers, choć osłabieni, dość zaskakująco ulegli w czwartek plasującym się w dole tabeli Detroit Pistons.

Patryk Pankowiak
Na zdjęciu w środku: LeBron James Getty Images / Tim Nwachukwu / Na zdjęciu w środku: LeBron James
Aktualni mistrzowie NBA tracili do rywali tylko punkt, ale od wyniku 87:88 nie potrafili trafić do kosza przez blisko siedem minut! Pistons zanotowali w tym czasie serię 16-0 i objęli prowadzenie 104:87, a ostatecznie triumfowali 107:92.

U Lakers przez problemy z udem pauzował Anthony Davis. LeBron James w sumie miał 22 "oczka", siedem zbiórek i 10 asyst, ale po zmianie stron zdobył tylko dwa punkty, co odbiło się na końcowym wyniku. - Zdecydowanie przestrzeliłem kilka rzutów, które zwykle trafiam i powinienem trafić także tym razem - mówił James.

Obrońcy tytułu doznali drugiej z rzędu, a szóstej porażki w sezonie 2020/2021. Pistons świetnie spisywali się w drugiej połowie, którą wygrali 51:34. Blake Griffin wykorzystał 5 na 10 oddanych prób z dystansu i zapisał na swoim koncie 23 punkty. Wayne Ellington dodał 20 "oczek", trafiając 6 na 9 prób zza łuku.

- Uważam, że byliśmy dziś bardzo dobrzy. Jestem dumny z tego, jak grał każdy nasz zawodnik - mówił Griffin, którego Pistons z bilansem 5-14 plasują się aktualnie na przedostatnim miejscu w Konferencji Wschodniej.

Los Angeles Clippers bez swoich liderów, ale ze zwycięstwem przeciwko równie zdziesiątkowanym Miami Heat. Kawhi Leonard i Paul George są odizolowani od zespołu ze względu na protokół sanitarny związany z COVID-19, Jimmy Butler także. Ponadto w drużynie z Florydy nie wystąpili kontuzjowani: Avery Bradley, Goran Dragić, Moe Harkless, Meyers Leonard, Chris Silva i Andre Iguodala.

Podopieczni Tyronna Lue triumfowali 109:105, chociaż w końcówce było nerwowo po tym, jak Reggie Jackson poprosił o przerwę, której Clippers już nie mieli. Gracz został od razu ukarany faulem technicznym, a Heat dostali rzut wolny i posiadanie piłki, które zamienili na dwa punkty. Goście mimo wszystko utrzymali korzystny wynik do końcowej syreny.

Wspomniany Jackson miał 16 punktów, osiem zbiórek i sześć asyst, a 18 "oczek" wywalczył Nicolas Batum, który trafił 6 na 9 rzutów za trzy. - To dla nas wielkie zwycięstwo - mówił później zadowolony francuski skrzydłowy.

Phoenix Suns poradzili sobie bez Devina Bookera i pokonali Golden State Warriors 114:93. Kluczowa okazała się trzecia kwarta spotkania (33:24), kiedy drużyna z Arizony wypracowała sobie bezpieczną przewagę. Siedmiu ich zawodników zdobyło 12 lub więcej punktów, środkowy DeAndre Ayton w 23 minuty uzbierał 12 "oczek" oraz zebrał 13 piłek.

Houston Rockets z czwartym sukcesem z rzędu. Victor Oladipo dał im prowadzenie 101:98, zdobywając dwa punkty spod kosza na 26,2 sekundy przed końcem, a Teksańczycy okazali się lepsi od Portland Trail Blazers w stosunku 104:101. Anfernee Simons spudłował rzut na remis równo z końcową syreną.