Ponownie tańczyli z ogniem i uciekli spod topora. Dwa rzuty, które mogły uciszyć stolicę

Dwie otwarte "trójki" miał w końcówce meczu MKS Dąbrowa Górnicza, ale ze stolicy wyjedzie z pustymi rękoma. Legia Warszawa przetrwała i finalnie zwyciężyła 81:78.

Krzysztof Kaczmarczyk
Muhammad-Ali Abdur-Rahkman Materiały prasowe / Marcin Bodziachowski / Na zdjęciu: Muhammad-Ali Abdur-Rahkman
Trzeci kolejny mecz Legii w Energa Basket Lidze na Bemowie zakończył się różnicą jednego posiadania. W każdym z triumfu cieszyli się podopieczni Wojciecha Kamińskiego.

Szukający przełamania MKS zrobił w drugiej połowie dużo, żeby dopiąć swego. Zdołał nawet odrobić 15 punktów straty i dojść rywala na "oczko".

W końcówce ekipa Jacka Winnickiego miała swoje szanse na doprowadzenie do remisu. Jednak najpierw próba Michała Nowakowskiego (przy stanie 78:80), a potem Marcina Piechowicza nie doszły celu.

Legia sama sobie zgotowała tak nerwową końcówkę. 15 punktów przewagi z pierwszej połowy to jedno, ale trzy minuty przed końcową syreną warszawianie prowadzili 78:71 i kolejny raz dali rywalom wrócić.

Duża w tym "zasługa" braku skuteczności tych najważniejszych "strzelb", czyli Muhammada-Aliego Abdur-Rahkmana i Raymonda Cowelsa. Ci w drugiej połowie nie potrafili się wstrzelić. Cichym bohaterem gospodarzy w końcówce okazał się z kolei Dariusz Wyka (finalnie 11 punktów, dziewięć zbiórek i dwa bloki).

Wśród pokonanych najlepszy mecz w sezonie rozegrał Piechowicz. On i Devyn Marble uzyskali po 16 punktów. Ten drugi miał jednak problemy ze skutecznością, bo w stolicy wykorzystał 4 z 16 prób.

MKS z bilansem trzech zwycięstw i 11 porażek pozostaje w ogonie ligowej tabeli, z kolei Legia zrobiła wielki krok w kierunku gry w Suzuki Pucharze Polski.

Legia Warszawa - MKS Dąbrowa Górnicza 81:78 (22:22, 29:16, 16:26, 14:14)

Legia: Muhammad-Ali Abdur-Rahkman 16, Raymond Cowels 10, Łukasz Koszarek 10, Dariusz Wyka 10, Adam Kemp 8, Beniamin Didier-Urbaniak 8, Jure Skifić 5, Grzegorz Kamiński 5, Grzegorz Kulka 4, Strahinja Jovanović 4.

MKS: Marcin Piechowicz 16, Devyn Marble 16, Josip Sobin 12, Michael Lewis 11, Michał Nowakowski 10, Adam Brenk 8, Milivoje Mijović 5, Alan Czujkowski 0.