Niespodzianka na koniec kolejki. Wysokie zwycięstwo beniaminka

GKS Tychy przegrał dopiero drugi domowy mecz w sezonie. Zdecydowanie lepsi okazali się koszykarze AZS AGH Kraków, którzy w meczu kończącym 18. kolejkę zwyciężyli 99:84. Goście z bilansem 9-8 awansowali na siódme miejsce w tabeli.

Patryk Neumann
Wojciech Bychawski, trener AZS AGH Kraków WP SportoweFakty / Leszek Stępień / Na zdjęciu: Wojciech Bychawski, trener AZS AGH Kraków
AZS AGH zdobył siedem punktów z rzędu i prowadził 12:6. GKS jednak szybko odrobił straty, a wyrównana pierwsza kwarta skończyła się remisem 23:23. Po osiem "oczek" dla swoich drużyn rzucili w tej części Piotr Wieloch i Szymon Pawlak. W kolejnej odsłonie Wieloch dołożył siedem punktów. Liderem przyjezdnych z 16 "oczkami" był po 20 minutach Wojciech Fraś.

Po zmianie stron beniaminek dyktował warunki gry. Goście budowali przewagę, a po "trójce" Pawlaka prowadzili po 30 minutach 74:62. Można było się spodziewać, że GKS ruszy do odrabiania strat. Tak się jednak nie stało, a również w kolejnej odsłonie akademicy potwierdzali swoją dominację. Mieli nawet 19 punktów przewagi i ostatecznie zwyciężyli 99:84.

Goście nie przegrali żadnej kwarty i odnieśli zasłużone zwycięstwo. Różnicę zrobiły rzuty z dystansu. AZS AGH trafił 11/32 prób, a GKS 4/18. Obie drużyny miały sporo rzutów wolnych i były skuteczne w tym elemencie - gospodarze 22/24, a goście 24/29. Przyjezdni popełnili tylko dziewięć strat przy 18 przeciwnika i mieli więcej asyst (25:18).

Wojciech Fraś skończył mecz z 24 punktami i siedmioma zbiórkami. Szymon Pawlak dołożył 20 "oczek" i pięć asyst, a Paweł Zmarlak skompletował double-double - 14 punktów i 10 zbiórek (sześć w ataku). Dla GKS-u 21 punktów zdobył Piotr Wieloch (10/10 z rzutów wolnych) i rozdał osiem asyst. Tylko jeden rzut spudłował Krystian Tyszka, który uzyskał 18 punktów.

GKS Tychy - AZS AGH Kraków 84:99 (23:23, 22:24, 17:27, 22:25)

GKS: Wieloch 21, Tyszka 18, Mąkowski 10, Stankowski 10, Nowak 9, Trubacz 8, Chodukiewicz 4, Krajewski 3, Jakacki 1, Ziaja 0.

AZS AGH: Fraś 24, Pawlak 20, Leszczyński 15, Zmarlak 14, Dyrda 9, Majka 8, Rojek 5, Lis 4, Matyja 0, Orłowski 0, Pieniążek 0, Wydra 0.