Marković, Richard - znani zawodnicy znów zachwycili w Polsce. Trefl osłabł na finiszu

Rumuńska drużyna CSM CSU Oradea okazała się w sobotę zbyt mocna dla Trefla Sopot. Prym wiedli byli zawodnicy występujący w przeszłości w PLK - Nikola Marković, Kris Richard czy Mark Ogden.

Patryk Pankowiak
Nikola Marković Newspix / Wojciech Figurski / Na zdjęciu: Nikola Marković
Braki kadrowe dały się w sobotę we znaki Treflowi na samym finiszu spotkania w ramach TOP16 FIBA Europe Cup. Sopocianie byli osłabieni brakiem ważnych zawodników, pauzowali bowiem Paweł Leończyk, Darious Moten oraz Darrin Dorsey. Podopieczni Marcina Stefańskiego nie dali rady pokonać CSM CSU Oradea.

W rumuńskim zespole brylowali zawodnicy świetnie znani z występów w Energa Basket Lidze. Kapitalnie spisał się między innymi Nikola Marković, który w latach 2016-2018 reprezentował nawet barwy Trefla.

Serb w 27 minut zdobył 20 punktów, pięć zbiórek oraz sześć asyst. Trafił 4 na 5 oddanych rzutów za trzy. Kris Richard, były rozgrywający Enea Zastalu BC Zielona Góra, wywalczył 16 "oczek", do których dodał cztery zebrane piłki oraz pięć kluczowych podań. Podkoszowy Mark Ogden (ex-Arged BM Stal) zapisał przy swoim nazwisku 12 punktów.

Trefl trzy kwarty rywalizował z CSM CSU. Goście odskoczyli dopiero w końcówce. Czwarta kwarta zakończyła się wynikiem 23:15, a cały mecz 83:73.

Goście od stanu 66:63 doprowadzili do wyniku 76:65. Punktowali wtedy wspomniani Marković, Richard oraz Ogden. Ten pierwszy celnym rzutem zza łuku dał rumuńskiemu zespołowi prowadzenie 81:70, "zamykając" spotkanie na niespełna trzy minuty przed jego oficjalnym zakończeniem.

Dla Trefla była to czwarta porażka w piątym meczu TOP16 Pucharu Europy FIBA. Sopocianie nie wywalczą awansu do następnego etapu.

W sobotę 22 punkty wywalczył Brandon Young, a 17 "oczek" i siedem zbiórek miał Josh Sharma. Gospodarze trafili tylko siedem rzutów za trzy i zebrali zaledwie 25 piłek (rywale 34). W CSM CSU Oradea grają ponadto Stephen Holt (były zawodnik Stali) oraz Garlon Green (były zawodnik Anwilu).