Stało się. Koniec nadziei Lakers!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Christian Petersen / Na zdjęciu: Anthony Davis
Getty Images / Christian Petersen / Na zdjęciu: Anthony Davis

Wielkie rozczarowanie stało się faktem. Drużyna, która była przed sezonem typowana nawet do zdobycia mistrzostwa NBA, nie awansuje chociażby do baraży o fazę play-off!

W tym artykule dowiesz się o:

Ten sezon dla Los Angeles Lakers to prawdziwa katastrofa. Nie da się go już uratować. Drużyna z Kalifornii we wtorek oficjalnie straciła szanse nawet na to, żeby znaleźć się w barażach o fazę play-off, czyli turnieju play-in.

San Antonio Spurs, plasujący się na dziesiątym miejscu w tabeli Konferencji Zachodniej pokonali Denver Nuggets (116:97) i jeszcze w trakcie meczu Lakers z Phoenix Suns było wiadomo, że purpurowo-złoci muszą go wygrać, żeby zachować nadzieje na play-offy.

Tak się nie stało, Suns rozbili "Jeziorowców" na własnym parkiecie 121:110 i odnieśli historyczne, 63. zwycięstwo w sezonie zasadniczym 2021/2022. Historyczne, bo zapewniło im oficjalnie najlepszy wynik w historii klubu.

- Trudno mi to nawet skomentować. Wielka chwila - zaznaczał na konferencji prasowej trener Monty Williams, nawiązując do rekordu organizacji. Suns już wcześniej zapewnili sobie pierwsze miejsce w Konferencji Zachodniej, ale Williams, jak tłumaczył w rozmowie z mediami, nie widzi benefitów płynących z tego, że na finiszu sezonu zasadniczego dałby odpocząć swoich liderom.

Gospodarze podkręcili tempo po zmianie stron, trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 35:22, a w ostatnich 12 minutach Suns nie musieli martwić się o końcowy wynik. Devin Booker w 30 minut rzucił 32 punkty, środkowy DeAndre Ayton miał 22 "oczka" oraz 13 zbiórek.

Gwiazdor Lakers, LeBron James nie wystąpił w tym meczu ze względu na kontuzję kostki. Russell Westbrook wywalczył 28 punktów, a Anthony Davis zapisał przy swoim nazwisku 21 "oczek" i 13 zbiórek, ale koszykarze z Kalifornii popełnili aż 16 strat, a ponadto trafili tylko 9 na 29 oddanych rzutów za trzy.

Lakers doznali siódmej z rzędu, a 48. porażki w kampanii 2021/2022. James, dla którego to dziewiętnasty sezon na parkietach NBA, dopiero po raz czwarty w karierze nie weźmie udziału w fazie play-off.

6 Denver Nuggets 48 33 .593
7 Minnesota Timberwolves 46 36 .561