ME 2017 mężczyzn: Kwalifikacje do ME 2017
78:64
Zakończony
Estonia
40:00

Mateusz Ponitka ustalił wynik meczu - Polacy wygrali w Lublinie z Estonią 78:64 odnosząc trzeci triumf w eliminacjach i zachowując miano niepokonanych

37:00

Adam Waaczyński do Macieja Lampe i są punkty dla Polski! Dodatkowo za chwilę Waczyński stanie na linii rzutów wolnych

33:43

Rait-Riivo Laane ukarany przewinieniem technicznym za próbę wymuszenia faulu w ataku

33:22

Zbiórka w ataku i dobitka w wykonaniu Adama Hrycaniuka, mamy 15 punktów przewagi

33:09

Była szansa na powiększenie serii punktowej, jednak Przemysław Zamojski nie wykorzystał dwóch prób zza łuku

32:08

A.J. Slaughter zza łuku, doskonałe otwarcie Polaków i seria 7:0!

31:05

Swoje pierwsze punkty zdobył Adam Hrycaniuk i sztab szkoleniowy rywali reaguje natychmiastowo bo Polacy mają ponownie 10 punktów przewagi

Szybko reaguje trener Estonii

30:27

Lepiej rozpocząć się nie udało - alley-oop A.J. Slaughtera do Mateusza Ponitki!

30:00

Dobra końcówka w wykonaniu Polaków - na szczęście. Na decydującą ćwiartkę wyjdziemy z sześcioma punktami zaliczki

55:49

Mateusz Ponitka wykorzystał jeden rzut wolny

28:57

A.J. Slaughter wkręcił w parkiet rywala i trafił zza linii 6,75!

28:02

Aleksander Czyż w akcji 2+!

27:48

Rain Veideman wyprowadza Estonię na prowadzenie...

27:30

Kolejne rzuty wolne dla Polski - punktuje Maciej Lampe

26:58

Na prowadzeniu utrzymują nas rzuty wolne, które tym razem skutecznie wykonał Przemysław Zamojski. Niestety po chwili przewinieniem technicznym ukarany został A.J. Slaughter

26:30

Tym razem Reinar Hallik wykorzystał swoją próbę zza łuku, a dodatkowo był faulowany przez Łukasza Koszarka

25:27

Estończycy mieli trójkę z otwartej pozycji - na szczęście spudłował Reinar Hallik

24:36

Tanel Kurbas celnie zza łuku i przewaga naszej reprezentacji zmalała do czterech oczek, na co szybko reaguje trener

3 kwarta czas

Przerwa dla Mike'a Taylora

42:37

To nie jest dobry okres gry Biało-Czerwonych

40:30

Adam Waczyński skutecznie z linii rzutów wolnych i wracamy do dziesięciopunktowej przewagi

22:02

Mateusz Ponitka w kontrze i pierwsze punkty na koncie Polski po przerwie

20:43

Pierwsza minuta gry za nami, a na koncie obu drużyn jedynie po jednym przewinieniu

20:00

Zaczynamy drugą połowę. Piłka w posiadaniu Biało-Czerwonych

Maciej Lampe jest na razie zdecydowanie najgroźniejszym zawodnikiem dla rywali z Estonii. Czy podobnie będzie w drugiej połowie? Jej początek już za chwilę

20:00

Równo z syreną przewagę Polaków chciał jeszcze rzutem zza łuku powiększyć Mateusz Ponitka, jednak piłka nie znalazła drogi do kosza. Po pierwszej połowie jest jednak dobrze. Biało-Czerwoni mają o 10 punków więcej od Estończyków

18:57

Tym razem Maciej Lampe faulowany stanie na linii rzutów wolnych

1
18:08

Kolejne dobre dogranie pod kosz do Macieja Lampe, a ten zdobył swoje kolejne punkty w meczu

2 kwarta czas

Przerwa dla trenera Tiito Sokka

32:24

W końcu punkty dla Biało-Czerwonych. Dobrze pod koszem zachował się Maciej Lampe

30:16

Tomasz Gielo w kolejnej skutecznej akcji, tym razem tylko postraszył rzutem zza łuku po czym efektownie wszedł pod sam kosz

14:23

W ostatnich akcjach dużo błędów niestety w wykonaniu zawodników obu reprezentacji

13:42

Defensywa Polaków jest nie do przejścia dla rywali, którzy w tej kwarcie nie zdobyli jeszcze nawet punktu

12:54

Tomasz Gielo celnie zza łuku

POL 12 : 30 EST
2 kwarta czas 25:14

Kilka nieudanych akcji po obu stronach boiska, ale Polacy w pełni kontrolują spotkanie

8:44

A.J. Slaughter efektownie z góry! Odskakujemy Estonii, czas dla trenera rywali.

9:00

A.J. Slaughter otwiera drugą kwartę celnym rzutem z półdystansu.

POL 21 : 14 EST
1 kwarta czas 0:53

Polacy na pewnym prowadzeniu po pierwszej kwarcie. Przegrywaliśmy 10:11, lecz od tego momentu zanotowaliśmy bardzo dobry okres gry.

czas Start meczu
19:53

Pierwsze piątki meldują się już na parkiecie

19:53

Już po hymnach. Jeszcze chwilka i zaczynamy marsz po trzeci triumf w eliminacjach do przyszłorocznego EuroBasketu

W Lublinie trwa prezentacja obu ekip, następnie hymny, ostatnie trzy minuty rozgrzewki i rozpocznie się bardzo ważny mecz dla Biało-Czerwonych

18:59

Trwa intensywna rozgrzewka obu drużyn - do rozpoczęcia meczu pozostało 20 minut. Hala Globus powoli wypełnia się po brzegi

18:59

W środowym meczu swój tysięczny punkt w reprezentacji Polski może wywalczyć Łukasz Koszarek. Do magicznej bariery brakuje mu zaledwie pięciu oczek!

18:59

W dotychczas rozegranych dwóch meczach liderem Polaków w statystykach jest Maciej Lampe, który może pochwalić się wskaźnikami na pułapie 17 punktów i 7 zbiórek na mecz. Jeśli chodzi o asysty, to tutaj najlepszy jest Łukasz Koszarek (4 asysty na mecz).

18:59

Polacy, jak do tej pory, również mogą pochwalić się dwoma zwycięstwami. We Włocławku pokonali 83:57 Portugalię, z kolei w Mińsku ograli 97:79 Białoruś

18:59

W swoich dwóch dotychczasowych meczach reprezentanci Estonii pokonali Białoruś 81:62 oraz Portugalię 76:68. Te drugie zwycięstwo osiągnęli na terenie rywala

Już za godzinę, punktualnie o 20:00, w hali Globus w Lublinie początek meczu eliminacji do EuroBasketu 2017, w którym Polacy zagrają z Estończykami. Stawką meczu trzecie zwycięstwo i fotel lidera grupy!