Paweł Fajdek lekkoatletą sierpnia!

Paweł Fajdek, który niedawno został po raz drugi mistrzem świata w rzucie młotem, został uznany najlepszym lekkoatletą sierpnia. Wśród kobiet wyróżniono Holenderkę Dafne Schippers, która zdobyła złoty medal w Pekinie na 200 metrów.

Patryk Kurkowski

26-letni Paweł Fajdek znakomicie spisał się w stolicy Chin. Polak był bezkonkurencyjny podczas konkursu rzutu młotem, w którym zgarnął złoty medal. Paradoksalnie jeszcze głośniej o naszym zawodniku było po tym... jak zgubił swój krążek. Ostatecznie Fajdek go odzyskał.

23-letnia Schippers zachwyciła w Pekinie. Holenderka nieoczekiwanie utarła nosa Jamajkom. W biegu na 100 metrów była co prawda druga, ale na dwa razy dłuższym dystansie była najlepsza i zdobyła pierwszy złoty medal na mistrzostwach świata.

Plebiscyt na najlepszego sportowca jest organizowany przez organizację European Athletics. Polaka docenili kibice, którzy najczęściej głosowali właśnie na niego.

Fajdek wkrótce zaprezentuje się polskim kibicom. Mistrz świata wystąpi na Memoriale Kamili Skolimowskiej.