Marcin Lewandowski ustanowił nowy rekord Polski!

Marcin Lewandowski zajął co prawda piąte miejsce w biegu na 1000 m w zawodach Diamentowej Ligi, ale Polak spisał się w Lozannie, bo poprawił o blisko 1,5 sekundy dotychczasowy rekord kraju na tym dystansie.

Patryk Kurkowski
PAP/EPA

Marcin Lewandowski zaprezentował dobrą dyspozycję już na niedawno zakończonych igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Polak dotarł do finału biegu na 800 metrów, a w nim został sklasyfikowany na piątym miejscu. W Lozannie Polak potwierdził wysoką formę.

Doświadczony zawodnik świetnie spisał się w bardzo szybkim biegu. Lewandowski pobiegł mądrze - zaczął dość zachowawczo, biegł w środku stawki, a na ostatnich metrach starał dał z siebie wszystko. 29-letni średniodystansowiec na mecie zameldował się jako piąty, ale poprawił o blisko 1,5 sekundy rekord Polski, który dotychczas na tym dystansie należał do Adama Kszczota.

Zwyciężył w znakomitym stylu Ayanleh Souleiman z Dżibuti. Wytrzymał on atak Kenijczyka Roberta Biwotta. Trzecie miejsce zajął Jonathan Kitlit, a czwarte Asbel Kiprop.