IO gr. A siatkarek: Brytyjki stawiły opór Rosjankom tylko w pierwszym secie

Pierwsze zwycięstwo powędrowało na konto reprezentacji Rosji. Mistrzynie świata nie zagrały porywającej siatkówki, ale mimo to pokonały Wielką Brytanię.

Anna Jawor
Anna Jawor

Brytyjki to ekipa bardzo mało znana na światowych parkietach, wręcz egzotyczna. Dlatego też wielkim zaskoczeniem była ich postawa w pierwszym secie. Gospodynie starały się grać bardzo fantazyjnie, na co rosyjska drużyna nie była przygotowana. Zawodniczki Siergieja Owczynnikowa myślały chyba, że najmniejszym nakładem sił uda im się wygrać z rywalkami. Ostatecznie mistrzynie świata zmusiły się do większego wysiłku i po problemach zwyciężyły 25:19.

Sborna w kolejnych partiach nie pozwoliła Brytyjkom nawet marzyć o urwaniu choć jednego seta. Rosjanki w końcu były skoncentrowane i przestały lekceważyć przeciwniczki. Kłopotów z przełamaniem obrony podopiecznych Audrey Cooper nie miały siatkarskie gwiazdy: Jekaterina Gamowa i Natalia Gonczarowa.

Pojedynek zakończył się tryumfem Rosjanek 3:0. W poniedziałek następnym rywalem Gamowej i spółki będzie zespół Dominikany. Wielka Brytania natomiast zmierzy się z Algierią.

Wielka Brytania - Rosja 0:3 (19:25, 10:25, 16:25).

Wielka Brytania: Leaf, Wicks, Bragg, Beattie, Carter, Michel, Bertell (libero) oraz Taylor, Sandell, Morgan, Reid.

Rosja: Borisenko, Estes, Gonczarowa, Gamowa, Starcewa, Perepełkina, Kriuczkowa (libero) oraz Sokołowa, Koszeliewa, Matienko.