Przybytek i Kołodziński na 13. miejscu

Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński na 13. miejscu ukończyli regaty w klasie 49er. Biało-czerwoni w najlepszym wyścigu byli na miejscu piątym.

Michał Piegza

Polska dwójka Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński zakończyła występy w Londynie. Nasi reprezentanci nie popłyną w wyścigu medalowym.

W pierwszym poniedziałkowym starcie Polacy od początku płynęli w końcówce stawki i regaty ukończyli na osiemnastym miejscu, ze stratą 2,51 minuty do zwycięzców. W ostatnim wyścigu, w którym brali udział wszyscy uczestnicy, biało-czerwoni popłynęli lepiej i uplasowali się na trzynastej pozycji, do zwycięzców tracąc 2,30 minuty.

W klasyfikacji generalnej Przybytek i Kołodziński uplasowali się na trzynastym miejscu. W środę odbędzie się wyścig finałowy, gdzie udział weźmie dziesiątka najlepszych żeglarzy.