Sensacja! Jan Szymański wygrał w Berlinie!

Piękny sen polskich panczenistów trwa! Jan Szymański w wielkim stylu wygrał wyścig na 1500 metrów podczas Pucharu Świata w Berlinie.

Kamil Kołsut
Polak poprawił swój rekord życiowy, wykręcając rewelacyjny czas. Szymański zdystansował cały zastęp Holendrów oraz nowego lidera klasyfikacji generalnej PŚ, Sverre Lunde Pedersena. Zwycięstwo w Berlinie to największy indywidualny sukces w karierze naszego zawodnika.
Zbigniew Bródka, który startował w Berlinie z drobnym urazem, zawody zakończył na jedenastej lokacie. Mistrz olimpijski z Soczi długo jechał łyżwa w łyżwę z Bartem Swingsem, na ostatnim okrążeniu naszemu zawodnikowi zabrakło jednak sił i ostatecznie stracił do Belga prawie sekundę.

Konrad Niedźwiedzki, mający od kilkunastu dni problemy z mięśniami brzucha, był od Bródki szybszy. 29-latek w swoim biegu nieznacznie przegrał wprawdzie ze Shanim Davisem, w całych zawodach lepsze czasy od niego wykręciło jednak tylko sześciu zawodników.

W Berlinie przeciętnie spisali Holendrzy. Miejsca pod koniec pierwszej dziesiątki zajęli Kjeld Nuis i Koen Verweij, a na podium zmieścił się tylko 22-letni Thomas Krol. Pomarańczowi przed szansą na rewanż staną za tydzień. Ostatni w tym roku weekend Pucharu Świata ugości Heerenveen.