Karolina Bosiek i Piotr Michalski ze złotymi medalami mistrzostw Polski w wieloboju sprinterskim

Karolina Bosiek wygrała w Tomaszowie Mazowieckim mistrzostwa Polski w wieloboju sprinterskim. Wśród mężczyzn triumfował Piotr Michalski.

Piotr Ziemka
Karolina Bosiek Getty Images / Richard Heathcote / Na zdjęciu: Karolina Bosiek
Na wyniki klasyfikacji łącznej wieloboju złożyły się wyniki z czterech wyścigów - po dwóch na 500 oraz 1000 metrów - rozegranych w sobotę i niedzielę. Karolina Bosiek dwukrotnie była trzecia na krótszym z tych dystansów. Z kolei na kilometr 18-latka dwa razy triumfowała.

Srebrny medal zdobyła Andżelika Wójcik, która rozpoczęła zmagania od triumfu na 500 metrów. W trzech następnych etapach rywalizacji była druga. Na trzecim stopniu podium stanęła Kaja Ziomek - druga i pierwsza na pół kilometra, trzecia w obu przejazdach dłuższej konkurencji.

Mistrzem Polski został Piotr Michalski. 24-letni zawodnik triumfował trzykrotnie, a w sobotę miał drugi czas na kilometr. Drugie miejsce w sprinterskim wieloboju zajął Sebastian Kłosiński. Brąz otrzymał Gaweł Oficjalski.

Sobotnie sprinty wygrały ekipy KS Pilica Tomaszów Mazowiecki (Natalia Jabrzyk, Olga Kaczmarek, Karolina Gąsecka) oraz GKS Stoczniowiec Gdańsk (Marcin Bachanek, Kłosiński, Jan Świątek). Dzień później te same drużyny spisały się najlepiej w wyścigach drużynowych. Na najwyższym stopniu podium stanęły: Jabrzyk, Bosiek i Gąsecka. Wśród mężczyzn triumfowali: Bachanek, Szymon Palka i Adrian Wielgat.

Czy Karolina Bosiek zdobędzie medal mistrzostw świata juniorek w 2019 roku?