JUST FUN Speedway Wawrów Drużynowym Mistrzem Polski 80-125 ccm

Miniżużlowcy JUST FUN Speedway Wawrów zdobyli tytuł Drużynowego Mistrza Polski w miniżużlu 80-125 ccm po niesamowitej końcówce rozegranej w minioną sobotę rundy finałowej na minitorze w Częstochowie.

Wojciech Ogonowski

Drugie miejsce w zawodach wywalczyła drużyna BTŻ Polonii Bydgoszcz, która tym samym zapewniła sobie brązowe medale w klasyfikacji końcowej, a trzecie miejsce zajął zespół KST Unibax Toruń, który ostatecznie musiał zadowolić się miejscem na drugim stopniu podium rozgrywek o DMP.

Zaplanowane na godzinę 14:00 zawody rozpoczęły się z dwugodzinnym opóźnieniem, gdyż wskutek całonocnych opadów deszczu tor przy ul. Brzegowej o wyznaczonej porze nie nadawał się do jazdy. Jednak po skutecznym przeprowadzeniu odpowiednich prac na torze, udało się doprowadzić go do regulaminowego stanu, dzięki czemu punktualnie o godzinie 16:00 (z pominięciem ceremonii prezentacji drużyn) rozpoczęto rywalizację.

Drużynę JUST FUN Speedway Wawrów czekało bardzo trudne zadanie, gdyż do obrony mistrzowskiego tytułu z roku 2012 nie wystarczyło zwyciężyć w sobotnim finale. Do pełni szczęścia potrzebne było uzyskanie aż o 12 punktów biegowych więcej od torunian lub uplasowanie się przez drużynę KST Unibax S.A. w sobotnich zawodach o co najmniej dwie lokaty niżej od gorzowskiego zespołu. Ostatecznie, dzięki bardzo dobrej postawie zespołu JUST FUN Speedway Wawrów oraz drużyny BTŻ Polonii Bydgoszcz, która wygrała z bezpośrednim rywalem gorzowian, sprawdził się wariant drugi i drużyna z Wawrowa mogła cieszyć się złotymi medalami i tytułem Drużynowego Mistrza Polski.

Po początkowej fazie zawodów nic nie zapowiadało szczęśliwego końca, gdyż zarówno gorzowianie, jak i torunianie skrzętnie gromadzili punkty i po pierwszej serii startów znajdowali się na dwóch czołowych pozycjach. Jednak w dalszej fazie turnieju do walki o czołowe miejsca włączyli się bydgoszczanie, a że pod koniec zawodów drużynie z Torunia zaczęły przytrafiać się "wpadki", ostatecznie ekipa BTŻ Polonii Bydgoszcz przedzieliła drużyny z Wawrowa i Torunia, niejako zapewniając drużynie JUST FUN Speedway Wawrów mistrzowski tytuł.

W ekipie z Wawrowa tradycyjnie już prym wiódł Kamil Nowacki, który zdobywając 18 "oczek" przypieczętował znakomitą postawę w rozgrywkach dużym kompletem punktów. Pokaźną liczbę 9 punktów (oraz 3 bonusy) do dorobku swojej drużyny dołożył Marcel Studziński, aż trzykrotnie przywożąc z Kamilem podwójne zwycięstwa biegowe.

Z pozostałych zawodników biorących udział w sobotnich zawodach, najlepsze wrażenie po sobie zostawili: zdobywcy 14 punktów Igor Kopeć-Sobczyński (choć i jemu przytrafiło się mające duże znaczenie w końcowym rozrachunku dotknięcie taśmy) i Michał Gruchalski, a także Patryk Sitarek, który uzyskał 12 punktów i 2 bonusy, będąc liderem bydgoskiej drużyny.

Klasyfikacja - VI runda (FINAŁ) DMP 80-125 ccm: